Foto: Wikimedia Commons

Jedną z rozmów ujawnionych dziś przez “Wprost” jest ta prowadzona przez wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego oraz biznesmena, byłego polityka PO, Piotra Wawrzynowicza. Bardzo ciekawe są ich słowa, które padają w kontekście polskiego systemu emerytalnego.

Foto: Wikimedia Commons

Wawrzynowicz mówi Gawłowskiemu – Za 30 lat będzie kompletnie rozj**any system emerytalny. Nie będzie istniał w takim sensie, jak dzisiaj istnieje. I wszyscy będziemy otrzymywać emeryturę 700 zł, 900, 1200, czyli taką, żeby przeżyć, natomiast absolutnie umożliwiającą wegetację.(…) ja nie wierzę, że to dojedzie – podkreśla. Przytakuje mu wiceminister środowiska. Wawrzynowicz dodaje – Ty jako polityk, ja jako przedsiębiorca dostaniemy przech*jową emeryturę, bo płacimy najniższe ZUS-y – na tym kończy się ich rozmowa.

Trudno nie zauważyć strasznego faktu – jeżeli nawet członkowie rządu i ludzie związani z partią rządzącą nie wierzą w system emerytalny to jak zwykły obywatel ma to robić? Politycy nie robią nic efektywnego, żeby zmienić taki stan. To bulwersujące.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.