Polska i Ukraina zawarły umowę o zwiększeniu współpracy przy modernizacji hal maszyn w ukraińskich elektrowniach atomowych. Chodzi o podniesienie bezpieczeństwa i zwiększenie mocy produkcyjnych elektrowni.

Memorandum, o którym mowa, zostało podpisane przez prezesa Energoatomu Juriego Niedaszkowskija i Roberta Butzkego, wiceprezesa polskiej GE Power Sp. z o.o.

„Współpracujemy z Energoatomem od początku lat 90. Najpierw jako przedstawiciele oddziału francuskiego koncernu Alstom. Ale globalizacja postępuje i teraz jesteśmy częścią amerykańskiej korporacji General Electric. Liczę, że nasza współpraca będzie coraz większa. Nie tylko w dziedzinie, w której już współpracujemy, ale zostanie rozszerzona o nowe” – stwierdził Butzke.

W roku 2008 Alstom Power, od listopada 2015 roku część GE, wykonała modernizację generatorów w dwóch elektrowniach jądrowych na Ukrainie. GE, w skład której wchodzi polska spółka, to obecnie jeden ze światowych liderów w kwestii technologii reaktorowych oraz urządzeń elektrycznych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.