Dziennikarze RMF FM poinformowali, że znaleziono ciało oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Mężczyzna miał się powiesić w Mińsku Mazowieckim.

W środę wieczorem w Mińsku Mazowieckim znaleziono ciało mężczyzny. Jak się okazało oficera SKW. Ministerstwo Obrony Narodowej wystosowało oświadczenie, w którym informuje, że zmarły na początku roku złożył raport o odejściu ze Służby ze względu na zły stan zdrowia.

Do sprawy na antenie Telewizji Republika odniósł się dziennikarz Cezary Gmyz.

Do wczoraj nie były znane szczegóły. W międzyczasie udało mi się ustalić, że mamy do czynienia z samobójstwem Waldemara K, oficera, podpułkownika. Wstępnie zakładamy, że było to samobójstwo, nic nie wskazuje na udział tzw. osób trzecich. Znaleziono go powieszonego – powiedział.

Co ciekawe właśnie w Mińsku Mazowieckim znajduje się replika samolotu TU-154M, na której prowadzone są badania sejmowej podkomisji ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Gmyz uważa, że w sprawie potrzebna jest daleko idąca ostrożność.

Nie udało mi się dowiedzieć, czy miał on związek ze Smoleńskiem. Śmierć taka, jak ta, przed długim weekendem, budzą pewnego rodzaju wątpliwości. Nie chciałbym jednak tutaj spekulować, mam nadzieję, że odpowiednie służby działają w sposób wreszcie profesjonalny i tę sprawę wyjaśnią – uważa dziennikarz.