Tygodnik “Gazeta Polska” informuje, że dotarł do całości taśm prawdy których fragmenty ujawniono w czerwcu 2014 roku. Zdaniem dziennikarzy “GP”, nagrania znajdują się na serwerach amerykańskich.

Jeden z fragmentów mówi o nieruchomościach PSLu za granicą, które są warte miliony. Radosław Sikorski, będąc ministrem spraw zagranicznych miał dążyć do zlikwidowania kilkudziesięciu siedzib Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji na całym świecie. Są one kontrolowane przez PSL. Minister twierdził, że likwidacja placówek przyniosłaby Polsce co najmniej kilkadziesiąt milionów oszczędności. Mimo to, likwidacja nie doszła do skutku.

W styczniu 2014, Sikorski o „gigantycznym majątku” kontrolowanym przez PSL informował Jacka Rostowskiego. Zdaniem byłego ministra spraw zagranicznych, kilkadziesiąt siedzib Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP na całym świecie jest zupełnie niepotrzebnych. Formalnie celem placówek jest wspieranie MSZ, ale “Gazeta Polska” informuje że od 2012 roku podlegają one Ministerstwu Gospodarki kierowanemu najpierw przez Waldemara Pawlaka, a teraz przez Janusza Piechocińskiego.

W rozmowie z Rostowskim, Sikorski mówił: Budynek w Kolonii [wart jest] 9 mln euro, budynek w Nowym Jorku 30 mln dol. Ja swoje siedziby sprzedaję, a oni swojej nie sprzedają […] Swoją ambasadę ma MSZ i MG. Kolejny kur… absurd!

na podstawie: niezalezna.pl, “Gazeta Polska”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.