Wielu z nas do sprzątania domu lub mieszkania stosuje nadal odkurzacze przewodowe. Choć rozwój technologii sprawił, że korzystanie z nich jest obecnie bardzo wygodne, to warto zastanowić się nad alternatywą w postaci odkurzaczy bezprzewodowych. Bez względu na to, jaki odkurzacz bezprzewodowy wybierzemy, możemy liczyć na jego wiele zalet, zwiększających nasz komfort.

Najważniejsze zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Podstawową zaletą, którą ma odkurzacz na baterie, jest swoboda sprzątania. Dzięki temu, że nie trzeba podłączać go do sieci, dotrzemy w trakcie odkurzania do każdego zakamarka, bez konieczności przełączania naszego urządzenia z gniazdka do gniazdka. Takim odkurzaczem obejmiemy całe mieszkanie lub dom, co przyspieszy sprzątanie. Ponadto plączący kabel nie będzie nam przeszkadzać w precyzyjnym sprzątaniu. Inną zalet odkurzaczy bezprzewodowych jest to, że nie zajmują one dużo miejsca. Prosty kształt, jaki ma odkurzacz bezprzewodowy pionowy, sprawia, że nie spowoduje on także bałaganu w szafie. Wreszcie sporą zaletą odkurzaczy bezprzewodowych jest sporych rozmiarów zbiornik na zabrudzenia. W odróżnieniu od klasycznych odkurzaczy przewodowych, nie musimy się więc tutaj martwić koniecznością wymieniania worków.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Gdy udajemy się do sklepu ze sprzętem AGD po sprzęt do sprzątania mieszkania, bardzo często zadajemy sobie pytanie, jaki odkurzacz bezprzewodowy warto wybrać, spośród tych dostępnych w ofercie? Dobry odkurzacz na baterie powinien się cechować przede wszystkim:

– długim czasem pracy bez ładowania,

– niewielkim ciężarem,

– wysoką mocą silnika zapewniającą precyzyjne sprzątanie,

– zastosowaniem technologii czyszczenia, dzięki którym usuniemy wszystkie pyły i cząsteczki zalegające na podłodze lub na dywanach.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy spełnia tak wygórowane wymagania? Warto zwrócić uwagę na odkurzacze marki Samsung. Wśród nich niezwykłą funkcjonalnością cieszy się model VS15T7031R1 Jet 70 Turbo. Jest on uważany często za najlepszy odkurzacz bezprzewodowy pod względem czasu pracy. Na pełnej baterii przepracowuje on aż 40 minut, co w zupełności wystarcza do posprzątania nawet dużego mieszkania o wielu pokojach. Ten lekki, ważący zaledwie 2,6 kg odkurzacz bezprzewodowy ma wysoką moc – aż 410W, przez co bardzo skutecznie usuwa brud z wszelkich powierzchni.

Jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że jest on uważany za najlepszy odkurzacz bezprzewodowy dostępny na rynku, warto wymienić zastosowany w tym sprzęcie system filtracji HEPA. Ten 5-warstwowy system pozwala bowiem na usunięcie aż do 99,999% mikrocząsteczek pyłów oraz alergenów. Ten odkurzacz bezprzewodowy pionowy zapewni zatem higieniczną czystość w każdym pomieszczeniu. Innym z ciekawych rozwiązań jest zaimplementowana w odkurzaczu Samsung VS15T7031R1 Jet 70 Turbo stacja ładująca montowana do ściany, która sprawia, że jego ładowanie będzie łatwe i wygodne.

To, jaki odkurzacz bezprzewodowy wybierzemy, zależy od naszych wymagań, ale również dostępnego budżetu. W tej drugiej kwestii warto obserwować promocje, przez które możemy skorzystać z atrakcyjnych rabatów zmniejszających cenę sprzętu nawet o kilkadziesiąt procent. Dzięki nim będzie nas stać na najlepszy odkurzacz bezprzewodowy, który sprawi, że przebywanie w pomieszczeniach mieszkalnych będzie prawdziwą przyjemnością.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski