Studenci Uniwersytetu Łódzkiego otrzymali maile, w których oferuje się im zaliczenie praktyk z PR w zamian za pomoc w kampanii wyborczej dr matematyki Katarzyny Lubnauer, która jest łódzką jedynką partii Ryszarda Petru. Sama kandydatka zaprzecza.

Dr matematyki UŁ Katarzyna Lubnauer poszukuje chętnych do udziału w jej kampanii wyborczej. Kto z Państwa chciałby bliżej przyjrzeć się kampanii wyborczej, może się skontaktować z dr Lubnauer przez FB lub stronę internetową. Udział w kampanii wyborczej może być zaliczony jako praktyki z PR – brzmi email, który został wysłany do studentów dziennikarstwa na UŁ z konta kierownik Zakładu Teorii i Praktyki Komunikacji.

Sama zainteresowana twierdzi, że owszem namawiała do udziału w jej kampanii, ale nie oferowała w zamian zaliczenia czegokolwiek.

Nie ma możliwości zaliczenia praktyk poprzez udział w kampanii wyborczej czy politycznej. Wykorzystywanie studentów do działalności politycznej jest niedopuszczalne – stwierdziła Lubnauer, po czym wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie.

OŚWIADCZENIE

W związku z informacjami dotyczącymi zachęcania wolontariuszy do udziału w mojej kampanii wyborczej oświadczam, że: – przed wysłaniem maila jego autorka nie zapytała mnie o zdanie na temat oferty zaliczenia praktyk w zamian za udział w mojej kampanii, ani nawet nie poinformowała mnie o swojej inicjatywie. Nie jestem w stanie dowiedzieć się, co nią kierowało, ponieważ obecnie przebywam za granicą. – studentów, którzy zgłosili się do mnie w tej sprawie informuję, że szukam wolontariuszy, ale o żadnym zaliczaniu zajęć nie może być mowy. – uważam, że wykorzystywanie zależności, szczególnie takiej, jaka występuje między wykładowcą a studentem, aby zachęcać do zaangażowania się w kampanię polityczną, łamie podstawowe standardy etyczne obowiązujące zarówno naukowców, jak i polityków.

Z poważaniem Katarzyna Lubnauer