Biz Stone poradził kierownikowi facebook’a utworzenie płatnej sieci społecznościowej. Według wynalazcy serwisu mikroblogów Facebook Premium mógłby znacznie poprawić finansowe położenie imperium Zuckerberga. 

Cena za korzystanie z elitarnego serwisu, według Biza może nie przekraczać 10$ miesięcznie. Jego podstawowym wyróżnikiem powinien być brak reklam, a także dostępność przydatnych i ekskluzywnych aplikacji.
Założyciel Twitter’a podkreślił, że jeśli zaledwie 10% użytkowników facebook’a zarejestruje się na płatnym portalu, przyniesie to firmie miliard $ zysku. Przy tym dochód facebook’a z reklamy w zeszłym roku wyniósł 5,1 miliardów $.

Biz Stone przyznał się, że po długim czasie znów zaczął korzystać z facebook’a i zwrócił uwagę na to, jak mocno użytkownicy lubią tą społecznościową sieć. Także stało się wiadomym, że sam Biz Stone zajmuje się nowym projektem pod nazwą „Jelly”. Według danych wyspecjalizowanych mediów „Jelly” to bezpłatna mobilna aplikacja, jednak jej przeznaczenie pozostaje tajemnicą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here