Untitled 1Dziś w Muzeum Bardo w Tunisie dokonano zamachu terrorystycznego –  ustalono, że śmierć poniosło 19 osób, w tym 17 turystów. m.in z Włoch, Niemiec, Polski i Hiszpanii. Oddziały antyterrorystyczne zabiły dwóch zamachowców.

 Tunezyjskie oddziały antyterrorystyczne przeprowadziły szturm na muzeum w wyniku którego zabito dwóch zamachowców. Akcja trwała dwie godziny.

Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski potwierdził, że wśród zabitych są Polacy. – Te informacje, które przekazywali przedstawiciele tunezyjskich władz na temat Polaków, są prawdziwe – powiedział. Na chwilę obecną ustalono, że jest rannych 11 Polaków. 3 osoby przeszły operacje.- poinformował rzecznik MSZ.

Dokładna liczba zabitych Polaków nie jest jednak jeszcze znana. Gdy zostanie to ustalone, w pierwszej kolejności rodziny ofiar zostaną poinformowane.

Celem zamachowców w Tunisie była destabilizacja kraju, który najlepiej w regionie opierał się terroryzmowi. Nie można już powiedzieć, że Tunezja jest wolna od zamachów – powiedział Grzegorz Cieślak, z Collegium Civitas. Nie wiadomo, kto stoi za zamachem.

Po strzelaninie ewakuowano parlament, który przylega do budynku muzeum, zabito dwóch terrorystów. W tej chwili jeszcze nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za atak.