Untitled 1Dziś w Muzeum Bardo w Tunisie dokonano zamachu terrorystycznego –  ustalono, że śmierć poniosło 19 osób, w tym 17 turystów. m.in z Włoch, Niemiec, Polski i Hiszpanii. Oddziały antyterrorystyczne zabiły dwóch zamachowców.

 Tunezyjskie oddziały antyterrorystyczne przeprowadziły szturm na muzeum w wyniku którego zabito dwóch zamachowców. Akcja trwała dwie godziny.

Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski potwierdził, że wśród zabitych są Polacy. – Te informacje, które przekazywali przedstawiciele tunezyjskich władz na temat Polaków, są prawdziwe – powiedział. Na chwilę obecną ustalono, że jest rannych 11 Polaków. 3 osoby przeszły operacje.- poinformował rzecznik MSZ.

Dokładna liczba zabitych Polaków nie jest jednak jeszcze znana. Gdy zostanie to ustalone, w pierwszej kolejności rodziny ofiar zostaną poinformowane.

Celem zamachowców w Tunisie była destabilizacja kraju, który najlepiej w regionie opierał się terroryzmowi. Nie można już powiedzieć, że Tunezja jest wolna od zamachów – powiedział Grzegorz Cieślak, z Collegium Civitas. Nie wiadomo, kto stoi za zamachem.

Po strzelaninie ewakuowano parlament, który przylega do budynku muzeum, zabito dwóch terrorystów. W tej chwili jeszcze nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za atak.

3 KOMENTARZE

      • Tas sie gostku sklada, ze kilka lat temu bylem w tym syfie (Tunezja i Egipt) dwa razy – pierwszy i ostatni. Tamtejsza „kultura” nie trafila do mnie. Nie lubie byc tam gdzie mnie nienawidza. Ja nie jezdze opalac sie w kurortach. Jezdze poznawac swiat i pstrykac fotki. Od lat jezdze do tropikalnej Azji (Tajlandia, Laos, Sri Lanka, Kambodza, Malezja). Lepiej wydac troche wiecej i miec spokoj. Kiedys bylem w Malezji i Indonezji. Ale i tam nie pojade wiecej. A to dlatego, ze nie dotykam niczego co jest halal. Taki z ciebie obiezyswiat, ze tylko do smierdzacej Tunezji chcesz jezdzic. Tam kazdy sie do ciebie usmiecha a najchetniej by ci leb urezal przy pierwszej okazji. Spadaj na drzewo…lub na arabskie piaski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.