źródło: noizz.pl

Młoda aktywistka zamierza trwać tam do końca lipca w ramach wakacyjnego strajku klimatycznego.

Inspiracją dla dziewczyny była słynna na całym świecie 16-letnia Greta ze Szwecji, która w 2018 r. zainicjowała protest pod budynkiem szwedzkiego parlamentu. Jej celem było jasne zaprotestowanie i zwrócenie uwagi na problem, jakim stały się zmiany klimatu wynikające z działalności człowieka.

Trzynastolatka oznajmia, że również chce przyciągnąć uwagę polityków na zagrożenie katastrofą ekologiczną, która czeka ją i jej pokolenie.

“Politycy nie przejmują się zmianą klimatu, nic z tym nie robią” – mówi Inga Zasowska.

Do młodej aktywistki w piątek dołączył poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki.

Polityk po spotkaniu udostępnił na Twitterze zdjęcie z Ingą wraz z opisem, krytykującym polski rząd i premiera Morawieckiego za zablokowanie w Brukseli porozumienia klimatycznego.

Również szef Platformy, Grzegorz Schetyna, zapytany o to, czy gdyby to on, a nie premier Morawiecki, miał podjąć decyzję to przystąpiłby do unijnego porozumienia w tej sprawie odpowiedział następująco: “To jest kwestia zasadnicza, my nie możemy być krajem, który wywraca ważne porozumienia, ważne ustalenia dla całej Unii Europejskiej”. Według pozostałych szefów opozycji, np. Roberta Biedronia, zablokowanie przez m.in. polski rząd przepisów, które miały redukować emisję gazów cieplarnianych do atmosfery to błąd.

O walce ze zmianami klimatu mówi dziś każda partia…

Takie ugrupowania jak Nowoczesna czy Polskie Stronnictwo Ludowe jasno deklarują redukcję wykorzystania węgla o połowę w ciągu najbliższych 16 lat.
“Uważamy, że do 2035 r. 50% energii w Polsce powinno być wytwarzane ze źródeł czystych, odnawialnych: ze Słońca, wiatru, wody.” – mówi Władysław Kosiniak – Kamysz z PSL.

…oraz nadal Greta Thunberg.

Szwedka użyła swojego głosu i także dodała wpis na Twitterze, okazując swoje wsparcie dla Ingi, równocześnie zachęcając innych do tego samego.

Zobacz także poprzedni wpis: https://parezja.pl/mysliwce-zderzyly-sie-w-niemczech-jeden-pilot-zywy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.