I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf właśnie ukończyła swoją kadencję. Jej miejsce zastąpił Kamil Zaradkiewicz, polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, a także specjalista w dziedzinie prawa cywilnego, rzeczowego, konstytucyjnego oraz konsumenckiego. Jednak największe emocje wzbudziły komentarze, które pojawiły się w mediach społecznościowych jego mamy. Joanna Z. nie zaprezentowała się z najlepszej strony oraz ostentacyjnie obraziła dziennikarza Tomasza Lisa.

Joanna Zaradkiewicz pogrąża syna?

Jeden z użytkowników Twittera postanowił stworzyć obrazek, na którym zostały złączone wszystkie szokujące komentarze Joanny Zaradkiewicz. Każda z sześciu wypowiedzi jest kontrowersyjna i ubliżająca w stosunku do Tomasza Lisa. Tego typu działanie z pewnością negatywnie wpłynie na wizerunek nowego I Prezesa Sądu Najwyższego. Niektóre z nich stanowczo wykraczały poza kulturę i dobre wychowanie, które powinna reprezentować rodzina osoby na tak wysokim stanowisku. Ponadto, oprócz obelg  i przekleństw, w jednym z komentarzy znalazła się nawet groźba w kierunku dziennikarza.

https://twitter.com/R_Lipiec/status/1256147711201554435

Po miażdżących komentarzach Joanny Z. Tomasz Lis postanowił zablokować ją w mediach społecznościowych. Takie działanie jeszcze bardziej wzburzyło kobietę, która dodała wpis w którym ewidentnie grozi mężczyźnie.

Małgorzata Gersdorf o nowym prezesie Sądu Najwyższego

Ze względu na panującą pandemię konieczne było szybkie podjęcie decyzji co do następcy dotychczasowej prezes SN. Andrzej Duda powierzył tymczasowe kierownictwo tej instytucji Kamilowi Zaradkiewiczowi. Tą decyzję skomentowała sama Małgorzata Gersdorf. 67-latka nie jest zaskoczona tą informacją, jednak uważa, że ta nominacja i tak jest nieważna. Zdaniem byłej prawniczki Kamil Zaradkiewicz stanowisko to objął na chwilę, specjalnie dla przeprowadzenia wyborów. Ponadto wątpi, żeby Zaradkiewicz w późniejszym czasie będzie chciał kandydować na stanowisko prezesa Sądu Najwyższego.