Źródło: https://commons.wikimedia.org
Źródło: https://commons.wikimedia.org
Źródło: https://commons.wikimedia.org

Platforma Obywatelska, która od dłuższego czasu jest w defensywie politycznej, przegrała kolejne wybory, a w ostatnim czasie dwa pojedynki na konwencje organizowane przez największą konkurencyjną dla niej partię – PiS, postanowiła odwrócić tendencję sondaży i postrzeganie jej przez wyborców. Obóz rządzący przygotował kolejną w ostatnich dniach propozycję dla wyborców.

W ostatnim czasie Platforma Obywatelska zapowiedziała obniżenie bazowej stawki podatku VAT do 22%, zmniejszenie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) do 15% z obecnych 19% pod warunkiem zatrudniania nowych pracowników. Najnowsza propozycja Platformy Obywatelskiej jest skierowana dla osób młodych (poniżej 30 roku życia) proponowane jest zwolnienie tych osób z obowiązku płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).

Proponowane rozwiązania są odpowiedzią na ofertę przedstawioną przez Prawo i Sprawiedliwość kilka dni temu podczas Konwencji Programowej Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach. Kandydat PiS na Premiera RP Beata Szydło przedstawiła plan, który zamierza wprowadzić w życie zaraz po objęciu władzy przez jej partię. Proponuje ona między innymi: przyznanie zapomogi w wysokości 500 zł na każde dziecko, podniesienie kwoty wolnej od podatku, obniżenie wieku emerytalnego do 65 roku życia (czyli wieku sprzed ostatniej reformy rządów PO i PSL).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.