wwDworzec Warszawa Wschodnia wyremontowano na Euro 2012. Remont pochłonął 60 mln złotych, ale budynek nie przetrwał trzech lat. Odpadła część sufitu o powierzchni około 70 metrów kwadratowych.

Rzeczniczka PKP S.A poinformowała, że nikt nie ucierpiał a miejsce usterki zostało zabezpieczone. Awaria na Dworcu, może sparaliżować jego funkcjonowanie, gdyż wiele stacji jest niedostępnych dla pasażerów. Pomimo tego, ruch pociągów odbywa się zgodnie z rozkładem.

Jesteśmy w kontakcie z wykonawcą. Pracuje też specjalna komisja. Myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli powiedzieć, co dokładnie się wydarzyło – stwierdziła rzeczniczka PKP.

TVP Info przypomina, że dworzec remontowany był niedawno i wydano na ten cel pokaźną sumę:

Przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 kosztem 60 mln zł przeprowadzono remont i modernizację dworca. Unowocześniono obie hale dworcowe, w dużej hali wydzielono szklanymi ścianami część kasową, usunięto stragany i prowizoryczne pawilony handlowe.

2 KOMENTARZE

  1. poki co to jak w polsce słysze ze coś bedą remontowac to pierwsze pytanie mi sie nasuwa o akto i ile przy tym ukradnie? KIELCE rządza pod względem -remontóf- wyremontowali nam nawet most za 100 milionów a remont polegał na odmalowaniu starego mostu-dla porównania widziałem mosty n a zachodzie które były nad kanałem wodnym który jest podwieszany na pylonach funkcjonalny z chodnikami scieżkami rowerowymi i placem widokowym a w dodatku po prostu piękny (jak na nasze polskie warunki wrecz bajeczny) ale jest jedno kuku bo kosztował 14 mln euro czyli jakieś 60 naszych,,, nie musze dodawać ze ten u mnie nie ma nawet pełnowymiarowego chodnika i już 2 lata po remoncie zaczyna sie sypać.. ten mój ”polsky” most oczywiscie ma niecałe 200 metrów i własciwie jest wiaduktem nad torami oraz rownoległą do niej ulicą wiec naprawde nie rozumiem kto ukradł tą kase w tak łatwy sposób? dlaczego nikt nie kontroluje jakosci tych remontów? dlaczego przetargi wygrywaja firmy ktore sa nieprzygotowane do tego rodzaju inwestycji…

  2. nie manipulujcie tytułem niczym onet czy gw… bo można z niego wywnioskować, że to sam dach kosztował 60 mln co jest przecież nieprawdą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.