wwDworzec Warszawa Wschodnia wyremontowano na Euro 2012. Remont pochłonął 60 mln złotych, ale budynek nie przetrwał trzech lat. Odpadła część sufitu o powierzchni około 70 metrów kwadratowych.

Rzeczniczka PKP S.A poinformowała, że nikt nie ucierpiał a miejsce usterki zostało zabezpieczone. Awaria na Dworcu, może sparaliżować jego funkcjonowanie, gdyż wiele stacji jest niedostępnych dla pasażerów. Pomimo tego, ruch pociągów odbywa się zgodnie z rozkładem.

Jesteśmy w kontakcie z wykonawcą. Pracuje też specjalna komisja. Myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli powiedzieć, co dokładnie się wydarzyło – stwierdziła rzeczniczka PKP.

TVP Info przypomina, że dworzec remontowany był niedawno i wydano na ten cel pokaźną sumę:

Przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 kosztem 60 mln zł przeprowadzono remont i modernizację dworca. Unowocześniono obie hale dworcowe, w dużej hali wydzielono szklanymi ścianami część kasową, usunięto stragany i prowizoryczne pawilony handlowe.

2 KOMENTARZE

  1. poki co to jak w polsce słysze ze coś bedą remontowac to pierwsze pytanie mi sie nasuwa o akto i ile przy tym ukradnie? KIELCE rządza pod względem -remontóf- wyremontowali nam nawet most za 100 milionów a remont polegał na odmalowaniu starego mostu-dla porównania widziałem mosty n a zachodzie które były nad kanałem wodnym który jest podwieszany na pylonach funkcjonalny z chodnikami scieżkami rowerowymi i placem widokowym a w dodatku po prostu piękny (jak na nasze polskie warunki wrecz bajeczny) ale jest jedno kuku bo kosztował 14 mln euro czyli jakieś 60 naszych,,, nie musze dodawać ze ten u mnie nie ma nawet pełnowymiarowego chodnika i już 2 lata po remoncie zaczyna sie sypać.. ten mój ”polsky” most oczywiscie ma niecałe 200 metrów i własciwie jest wiaduktem nad torami oraz rownoległą do niej ulicą wiec naprawde nie rozumiem kto ukradł tą kase w tak łatwy sposób? dlaczego nikt nie kontroluje jakosci tych remontów? dlaczego przetargi wygrywaja firmy ktore sa nieprzygotowane do tego rodzaju inwestycji…

    0

    0
  2. nie manipulujcie tytułem niczym onet czy gw… bo można z niego wywnioskować, że to sam dach kosztował 60 mln co jest przecież nieprawdą

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.