Common Wikimedia

Nie milkną echa oświadczenia wnuczki rotmistrza Pileckiego, która wyraziła oburzenie z powodu kultywowania pamięci o jej dziadku przez środowiska narodowe.

Szczególny mój sprzeciw wywołały marsze w Toruniu i wczorajszy w Łodzi zorganizowany przez ONR i Młodzież Wszechpolską w czasie trudnym dla naszej rodziny, w rocznicę zamordowania dziadka – brzmi fragment oświadczenia wnuczki rotmistrza.

Jej zdaniem patriotyzm i nacjonalizm to przeciwieństwa. Wszystkich patriotów w celu przekonania się o tym odsyła do… raportów Pileckiego.

Głos w sprawie zabrało już wielu komentatorów z obu stron sporu. Oświadczenie Pileckiej-Różyckiej zamieszczono m.in. na stronie KOD-u, a o opinię pokusił się również jeden z liderów Ruchu Narodowego Artur Zawisza.

Wyrodna wnuczka (i nie reprezentująca rodziny) rotmistrza Pileckiego atakuje Młodzież Wszechpolską i ONR za kultywowanie pamięci o Rotmistrzu. Na to Paweł Kukiz wykrzykuje pochwałę na jej cześć: “brawo, pani Beato!” – a my na to ze smutną ironią: brawo, Endecjo Pawła Kukiza! – napisał polityk.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.