wikimedia.org
wikimedia.org

PiS razem z Zespołem ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski rozpoczęli procedurę, której celem jest delegalizacja partii Twój Ruch. Jest to związane z wypowiedziami prezesa partii – Janusza Palikota we wczorajszym programie „Kropka nad i”. „Działania Twojego Ruchu są zgodne faszystowskimi, goebbelsowskimi elementami ataku na Kościół i autorytety” – wyjaśnił poseł Andrzej Jaworski z PiS.

We wczorajszym programie Moniki Olejnik w TVN24 Palikot spotkał się z prezesem Solidarnej Polski – Zbigniewem Ziobro. Dyskusja toczyła się wokół spraw międzynarodowych i gospodarki. Kiedy jednak rozmowa zeszła na kwestie światopoglądowe prezesa TR poniosły emocje:

A pan się nie widział z Hoserem? A pan się nie widział z Michalikiem, z Rydzykiem, ze Sławojem Głdoziem? To są księża pedofile! Księża pedofile, którzy bronili pedofilów!

– wykrzykiwał.

Wg szefa Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski  Andrzeja Jaworskiego Janusz Palikot dopuścił się pomówienia i zniesławienia osób duchownych:

Nasz zespół składa do prokuratury zawiadomienie w związku z szerzeniem nienawiści i zniesławieniem.

– powiedział redakcji rp.pl.

Poinformował także, że zespół wszczyna delegalizację partii Twój Ruch, z racji tego, że Konstytucja zabrania „istnienia partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu”, a według członków Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski jej działania są faszystowskie.

To nie pierwsza taka wypowiedź Palikota. Ta partia sieje nienawiść taką samą, jak partie faszystowskie w odniesieniu do osób wierzących, autorytetów religijnych i moralnych. Nie ma większego wstydu dzisiaj niż być w tym ugrupowaniu.

– powiedział Jaworski.

Innego zdania jest rzecznik TR – Andrzej Rozenek:

Poseł Jaworski nie powinien pochylać się nad biskupami, ale zająć losem ich ofiar.

Rozenek tłumaczy także, że wypowiedź Palikota miała na celu zwrócenie uwagi na fakt, że księża pedofile są świadomie ukrywani przez kościelnych hierarchów. Dodał także, że przedstawione zarzuty dotyczące faszyzmu są absurdalne i że to Kościół katolicki ma związek z nazizmem:

Dzięki Watykanowi wielu nazistów trafiło o Argentyny, Urugwaju, gdzie dożyli spokojnej starości. Posłowi Jaworskiemu wszystko się pokiełbasiło.

– wyjaśnił Rozenek.

 

 

Źródło: rp.pl