Do prokuratury trafiło zawiadomienie ws. znieważenia polskiego godła przez satanistyczny zespół Behemot. To nie pierwszy przypadek, gdy zespół ten profanuje ważne symbole. Po bezkarnym bezczeszczeniu Biblii, teraz Behemot uderza w polskie godło. Chodzi o plakat promujący trasę koncertową.

Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył Marek Dudziński.

– 14 marca 2016 r. zespół Behemot na swoim profilu na portalu społecznościowym opublikował zdjęcie plakatu swojej najnowszej trasy koncertowej. Trasa ma się nazywać „Rzeczpospolita niewierna”. Na plakacie jest karykatura orła białego wraz z charakterystyczną tarczą herbową, na której jest prawdziwe godło Polski. W mojej ocenie podlega to pod konkretne złamanie prawa, czyli art. 137. Dla mnie Polska zawsze była świętością, a godło narodowe kojarzyło się z najwyższymi wartościami, za które „Inka” i „Zagończyk” oddali życie – mówi Marek Dudziński.

Litera prawa stanowi jasno – kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W całej sprawie chodzi jednak o coś więcej – mówi Marek Dudziński, który zapowiada także szeroko zakrojoną akcję informacyjną. Chce dotrzeć do wszystkich klubów, w których odbędą się koncerty, by poinformować ich właścicieli o bezczeszczeniu polskiego godła na plakatach satanistycznego zespołu.

źródło: radiomaryja.pl/Kresy.pl