foto: youtube.com

Rola Marszałka Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości i budowaniu Polski wydaje się niezaprzeczalna. Pojawiają się jednak odmienne głosy. 150. rocznica urodzin tego przywódcy stała się okazją do ostrej wymiany zdań.

„Dziś Polacy czczą pamięć dyktatora, który zabił w nich republikanizm i ducha obywatelskiego, uczynił z polskiej polityki wyniszczającą wojnę plemion, a państwo uczynił łupem dla sitw” — napisał Rafał Ziemkiewicz na jednym z portali społecznościowych.

Pod wpisem rozgorzał spór. Ziemkiewicz odpowiedział na jeden z komentarzy, w którym internauta zarzucił mu, że „ma pretensje” o „bycie skutecznym”.

„W czym skutecznym? W zdobyciu władzy i eliminacji konkurentów, owszem, ale przecież dzieło jego życia, państwo sanacyjne, rozsypało się jak domek z kart”— odpowiedział.

Ostrą odpowiedzią na narrację zaprezentowaną przez Rafała Ziemkiewicza był wpis jego redakcyjnego kolegi Piotra Gursztyna: „150. rocznica urodzin Wielkiego Marszałka stała się przy okazji ważnym testem. Zobaczyliśmy nagłe wzmożenie pedagogiki wstydu, tym razem w wydaniu ‘prawicowym’. Trzeba zapamiętać nowe twarze Jana Tomasza Grossa”.

O Ziemkiewiczu napisał: „brak mu wiedzy i popełnia szkolne błędy. Historia jest nauką, a nie swobodną ekspresją”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.