Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na antenie RMF FM zapowiedział, że prokuratura przyjrzy się wszystkim aferom, do których dochodziło za rządów PO, a które nie zostały wyjaśnione.

Ziobro powiedział, że w najbliższym czasie urząd Prokuratora Generalnego zostanie połączony z urzędem Ministra Sprawiedliwości, a prokuratura rozpocznie skuteczną walkę z przestępczością w Polsce.

Jeżeli były takie afery, jak afera hazardowa, które nie zostały wyjaśnione, (…) afera Amber Gold, afera SKOK-u Wołomin. My musimy te wszystkie sprawy zbadać, dlaczego np. prokuratura, organa ścigania mimo że wiedziały o tych przestępstwach, to pozwalały przestępcom przez kilka lat bezkarnie działać, wyprowadzać setki milionów złotych na szkodę Polaków – zapowiedział minister sprawiedliwości w rządzie PiS.

Tak, wrócimy wszędzie tam, gdzie to będzie jeszcze możliwe, gdzie nie doszło do przedawnienia, bo przypomnę, że PO z PSL-em sprytnie pod koniec swojego urzędowania uchwaliły kodeks karny, który bardzo skrócił okresy przedawnień. To była amnestia dla wielu ludzi, którzy dopuszczali się afer w okresie ich rządów – dodał Ziobro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.