fot. Flickr.com CC 2.0

Ryszard Petru nie przestaje zadziwiać przenikliwością swojego umysłu. Tym razem stwierdził, że opozycja może ponieść w wyborach klęskę.

„Ze złej strony zabrano się do tej koalicji. Kluczową kwestią, która najbardziej będzie Polaków zajmowała, są kandydaci na prezydentów, burmistrzów i ta koalicja trzeszczy. Apeluję do obu partii, żeby próbowały znaleźć wspólne rozwiązanie” – powiedział Ryszard Petru.

„Moim zdaniem trzeba było trochę inaczej to zrobić (…). Proponowałem rozwiązanie, które polegało na wspólnych kandydatach na prezydentów miast. Byłem w Gdańsku. Uważam, że sytuacja, w której mamy kilku kandydatów opozycyjnych na stanowisko prezydenta, nie jest optymalna. Powinni byli się dogadać. Jeśli nie mogą się dogadać, trzeba było robić prawybory, bo wiadomo było, że tak będzie. W kolejnych miastach jest to samo. We Wrocławiu jest to samo. To jest złe rozwiązanie” – tłumaczył.

Ryszard Petru stanowczo uważa, że złym jest rozwiązanie, w którym Polskie Stronnictwo Ludowe oraz lewica idą oddzielnie do wyborów. Polityk stwierdził, że ludowców czeka wyborcza klęska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.