Polska zdobyła pierwszy medal na trwających właśnie w Moskwie Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce i od razu jest to medal złoty. Całkiem niespodziewanie, zdobył go 24 letni młociarz Paweł Fajdek.

10 sierpnia w Moskwie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce. Trzeciego dnia turnieju Polak wywalczył pierwszy złoty i pierwszy w ogóle medal. Jest to tym większa niespodzianka, że Paweł Fajdek zostając Mistrzem Świata w wieku 24 lat stał się najmłodszym w historii Mistrzem w tej konkurencji.

Polski młociarz zdeklasował rywali, posyłając młot już w pierwszej próbie na odległość 81 m i 97 cm. Ten rezultat tak zszokował rywali, że do samego końca żaden z nich nie był w stanie zbliżyć się do Polaka.

Gorzej poszło, legendarnemu polskiemu młociarzowi – Szymonowi Ziółkowskiemu, który po rzucie na 76 m i 84 cm zajął dziewiąte miejsce i nie zdołał awansować do ścisłego finału.

Serdecznie gratulujemy Pawłowi i mamy nadzieję, że to nie ostatni krążek Biało – Czerwonych na tej imprezie.