Pandemia koronawirusa doprowadziła do wielu zwolnień w rozmaitych miejscach pracy oraz bankructwa wielu firm. Tarcza antykryzysowa nie pozwoliła na nadrobienie strat stworzonych kilkoma miesiącami zamrożenia gospodarczego. Niestety wielu z nas pozostaje w związku z tym bezrobotnym lub pracuje w niepełnym wymiarze godzin. Zmiana zawodu to dla nich nowa konieczność. Na co postawić, aby sukces był jak najbardziej prawdopodobny? W jakim kierunku się rozwijać, aby zapewnić utrzymanie swojej rodzinie? Przedstawiamy kilka propozycji branży, w których zapotrzebowanie na nowych pracowników sukcesywnie wzrasta lub utrzymuję się na dobrym poziomie. Poza aspektem finansowym warto przy wyborze kolejnego zawodu kierować się własnymi zainteresowaniami. Miłość oraz oddanie swojej pracy z pewnością zaowocują na wielu poziomach, w tym finansowym.

1. Makijażysta lub kosmetolog

Profesjonaliści w tym fachu nie mogą narzekać na brak zainteresowania. W dobie Instagrama oraz estetycznych inspiracji z Pinteresta nietrudno znaleźć kobiety chętne zapłacić nawet duże pieniądze za metamorfozę – zarówno w postaci wykonania pięknego makijażu, jak i mniej lub bardziej inwazyjnego zabiegu. Decydując się na start tego rodzaju kariery należy zdawać sobie sprawę, że ogromną rolę odgrywają tu nie tylko umiejętności make – up artist, ale też odpowiednia promocja w social mediach.

2. Branża IT

O zaletach pracy w IT nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W dobie ogromnej komputeryzacji korzystanie z usług informatyków jest konieczne, zwłaszcza, że wiele osób wciąż pracuje i być może będzie pracować zdalnie. Potrzebni będą chociażby profesjonaliści, którzy podejmą się tworzenia coraz to nowych programów ułatwiających komunikację firm oraz platform do e – learningu.

 • 3. Dietetyk

  Coraz więcej osób interesuje się zdrowym stylem odżywiania, dba o odpowiednią dietę. Część z nich posiada odpowiednie pokłady czasu, chęci i pieniędzy, aby skorzystać z pomocy dietetyka, który wskaże im odpowiednie ścieżki w celu osiągnięcia i utrzymania odpowiedniej kondycji i wyglądu ich ciała. W tym przypadku tak samo jak w pierwszym przykładzie, należy od początku zadbać o dobry marketing w sieci.

  4. Trener personalny

  Czas zamkniętych siłowni dobiegł końca i raczej prędko nie wróci. Pomysł podjęcia pracy jako trener personalny jest ściśle powiązany z ideą pracy dietetyka. Na pozór zupełnie różne, łączą się faktem, że na ich popularność wpływa, powszechne szczególnie wśród młodych ludzi, zamiłowanie do zdrowego stylu życia, który obejmuje nie tylko przewidłowe odżywianie, ale i obecność codziennego ruchu. Wiele osób na tyle rozwinęła swoje sportowe zainteresowania, że chce przejść od amatorskich ćwiczeń samodzielnie do czegoś bardziej profesjonalnego. W wykonaniu tego zadania potrzebna jest niejednokrotnie pomoc bardziej doświadczonej, posiadającej większą wiedzę osoby – trenera personalnego.

  5. Specjalista ds. e – marketingu

  Zmiana obecnego zawodu na specjalistę do spraw e – marketingu to coś, co może obfitować w duży wzrost wysokości zarobków, ale też i zapewnić bogatą listę możliwości awansu. Jeśli znasz mechanizmy potrzebne do uprawiania skutecznego marketingu, prowadziłeś w przeszłości fanpage, dobrze rozumiesz, jak duże znaczenie mają obecnie kampanie w social mediach, ta ścieżka zawodowa jest właśnie dla Ciebie.

  Sprawdź koniecznie:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.