WSPo raz drugi w ciągu kilku dni, władza użyła broni przeciwko górnikom. Jakby nie zakrywać oczu, i jakby głowy nie odwracać skojarzenia są JASNE. Stan wojenny.

Tydzień temu, można było udawać że to przypadek. Że jakiś nadpobudliwy służbista wypalił, bo było ciemno i się przestraszył. Ale dziś? Dzień, widno, a policja znów użyła broni gładkolufowej. Dziś nie można zrzucać winy na kiboli i narodowców jak to czyniono za pierwszym razem. Górnicy specjalnie protestowali w kaskach. By odróżnić się od prowokatorów. I co? I nic. Policja ponownie nawiązała do tradycji swojej poprzedniczki.

Poza bronią, była też armatka. Na zewnątrz zima, mróz a panowie w mundurach polewają ludzi, którzy walczą o swój byt wodą narażając ich zdrowie. Po dzisiejszej akcji znów są ranni. Kolejni do „kolekcji” władzy.

Warto przytoczyć tu pewne porównanie:

Donald Tusk w roku 2014 do funkcjonariuszy: „Chcę was zapewnić, że niezależnie od sytuacji, w jakiej czasami musicie się znaleźć, niezależnie od środków i narzędzi, jakich musicie czasami użyć, władza publiczna, państwo polskie będzie po waszej stronie”.

Stanisław Kociołek w PRLu: „Muszą wiedzieć, że kiedy będzie trzeba, policja użyje środków, łącznie z bronią”.

Zadziwiające podobieństwo. Tuska co prawda już nie ma, ale jego następczyni idealnie kontynuuje jego „politykę”. Kata Trójmiasta i jego siepaczy Polacy obalili. Jeżeli się nie opamiętacie, jeżeli nadal będziecie eskalować konflikty, jeżeli nie zejdziecie z drogi siły, przemocy, jeżeli nadal Polska będzie spływała krwią, to spotka wasz taki sam los. Za to co zrobiliście przez tych siedem lat, każdy niezawisły sąd umieści was w celi.

A wy panowie w mundurach zastanówcie się komu służycie. Dziś władza jest taka, ale w końcu kiedyś się zmieni. A wtedy wy pierwsi, bandyci którzy strzelacie do Rodaków poniesiecie konsekwencje. Wy, którzy doprowadziliście do tego że przybywa rannych jesteście gorsi niż ZOMO. Po ZOMO wiadomo, czego można było się spodziewać. A wy, oficjalnie macie służyć Polakom i ich bronić. A co robicie? Tych Polaków atakujecie. Na pohybel nowej ZOMOZIE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here