Foto: Wikimedia Commons

ZUS masowo kontroluje przedsiębiorców kwestionując tzw. umowy o dzieło. Zakład Ubezpieczeń Społecznych domaga składek  nawet pięć lat wstecz. „Jesteście gorsi od mafii” – stwierdza prezes ZPP Cezary Kaźmierczak.

Przedsiębiorcy biją na alarm! Coraz więcej firm jest kontrolowanych. Na chwilę obecną pod lupę zostały wzięte  firmy badawcze.

„Największym zagrożeniem biznesowym nie jest dekoniunktura, kryzys czy niepewność zleceń. Jest nim ZUS” – mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą Łukasz Mazurkiewicz, prezes firmy ARC Rynek i Opinia.

„Nie ma miesiąca, żeby Pana ludzie nie weszli do jakiegoś sektora gospodarki i bez zmiany jakichkolwiek przepisów nagle powiedzieli, że to co do tej pory robiliśmy w zakresie prawno-podatkowym było niezgodne z prawem i każą płacić podatki 5 lat wstecz wraz z odsetkami” – napisał w otwartym liście Cezary Kaźmierczak prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców   do premiera Donalda Tuska

„Z naszego punktu widzenia jesteście gorsi od mafii. Mafia żąda płatności od dziś. Wy od dziś i 5 lat wstecz. (…) Nikt nie jest w stanie zapłacić 5 lat wstecz wyimaginowanych podatków z odsetkami”  – stwierdził prezes ZPP.