Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyznał pracownikom nagrody pieniężne w wysokości 1 tys. zł brutto. Powodem takiej decyzji był… Dzień Pracownika ZUS.

Prezes, w uzgodnieniu z Ministrem Finansów oraz ze związkami zawodowymi, wygospodarowała w ramach budżetu Zakładu dodatkowe środki, by nagrodzić ciężką pracę personelu – skomentował rzecznik ZUS-u Wojciech Andrusiewicz.

Dzień Pracownika ZUS miał miejsce w ostatni poniedziałek, a nagrody z tej okazji otrzyma prawie 45 tys. pracowników instytucji. Każdy dostanie 1 tys. złotych brutto.

Pracownicy ZUS są grupą o jednych z najniższych zarobkach w kraju. Średnia pensja w Zakładzie jest niższa od średniej pensji w kraju o kilkaset złotych. Obowiązków z roku na rok przybywa, a budżet Zakładu na wynagrodzenia praktycznie się nie zmienia –
powiedział w rozmowie z tvn24bis.pl rzecznik ZUS-u.

Łączny koszt przyznanych nagród to około 45 mln zł.

1 KOMENTARZ

  1. Zus najbiedniejsi? Kilkaset złotych mniej niż średnia? Średnia krajowa to 4251,21 zł, mediana z 2014 r. to 3291,56 zł brutto. Czyli nawet odliczając większą kwotę z kilkuset, czyli 900 zł.
    4251,21 zł – 900 zł = 3351,21 zł brutto. Tym samym średnio zarabiają więcej niż 50% Polaków.
    Może jest konkretny powód, dlaczego nie mają podwyżek? Np. wszyscy chcą zlikwidować tę czarną dziurę budżetu i zakałę piramid finansowych?

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.