zusZakład Ubezpieczeń Społecznych ma się coraz gorzej – w tym roku na wypłatę świadczeń zabraknie 52,4 mld zł. Tymczasem niemiecki odpowiednik ZUS-u ma się znakomicie, rząd w Berlinie postanowił obniżyć wiek emerytalny do 63 roku życia.

Powstający deficyt w ZUS sięgnie w tym roku aż 52,4 mld zł. Według oficjalnych danych GUS tylko w ciągu ostatniego roku w Polsce ubyło 57 tys. ludzi młodych (0-17 lat). Przybyło za to 227 tys. emerytów.

Polacy muszą być tak biedni, by sami chcieli dobrowolnie jechać na roboty do Niemiec, bez łapanek. -stwierdził Generalny Gubernator Hans Frank w okresie okupacji naszego kraju.  Prorocze słowa?

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Niemczech, na ratunek przyszli imigranci, a w szczególności Polacy, którzy po 2011 roku (kiedy Niemcy otworzyły swój rynek pracy dla nowych państw UE) masowo ruszyli pracować w Niemczech. Zgodnie z oficjalnymi danymi w latach 2008-2013 liczba pracujących w Niemczech i odprowadzających składki cudzoziemców wzrosła z 3,7 mln do ponad 4,7 mln, czyli o ok. milion osób.

Dzięki pracy ok. 500 tys. Polaków, którzy co roku wspierają niemieckie PKB swoją ciężką pracą, za co otrzymują znacznie mniejsze wynagrodzenia aniżeli rodowici Niemcy – w momencie gdy Donald Tusk podwyższył Polakom wiek emerytalny do 67. roku życia, Angela Merkel, umożliwiła swoim obywatelom przechodzenie na emerytury w wieku 63 lat.

źródło: niewygodne.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.