W drugim meczu II fazy Mistrzostw Świata w siatkówce Polska wygrała z Włochami 3:1. Tym samym Biało-Czerwoni zdobyli trzy punkty.

Pierwszy set Polacy przegrali z Włochami. Bardzo dużo było błędów własnych. Kilkanaście punktów łącznie straciliśmy przez zepsute zagrywki. W drugim secie Polacy poprawili już obronę i lepiej wyprowadzali ataki. I w ten sposób podopieczni Antigi wygrali trzy sety i drugi mecz II fazy MŚ w siatkówce.

W polskiej drużynie wykazali się dzisiaj przede wszystkim: Michał Kubiak, który bardzo sprawnie skończył kilka ataków i bardzo dobrze stawał w obronie oraz Mariusz Wlazły, który także pokazał, na ile go stać w atakach. Natomiast dzisiejsze zagrywki Wlazłego, jak i również Winiarskiego nie należały do najlepszych.

Pierwszy mecz II fazy Polska przegrała z USA 3:1. Drugi wygrała już 3:1 z Włochami. Kolejny mecz po jednym dniu przerwy odbędzie się 13.09.2014 o godz. 20:25 na Atlas Arenie w Łodzi. Biało-Czerwoni zagrają z Iranem.