Redakcja włoskiego dziennika „Il Giornale” postanowiła dołączyć do swojej gazety bezpłatne egzemplarze słynnej książki Adolfa Hitlera „Mein Kampf”. Ambasada Izraela we Włoszech oraz środowiska żydowskie nie kryją swojego oburzenia.

„To pomysł bezwstydny, godny pogardy, daleki o lata świetlne od jakiejkolwiek logiki badań i pogłębienia wiedzy o Holokauście” – powiedział prezes związku włoskich gmin żydowskich Renzo Gattegna.

„Gdyby nas zapytano, poradzilibyśmy rozdać bardziej odpowiednie książki w celu przestudiowania i zrozumienia Shoah” – skomentował z kolei przedstawiciel ambasady Izraela we Włoszech.

„To że ktoś pomyślał, by wykorzystać ‘Mein Kampf’ do zwiększenia sprzedaży, to fakt bez precedensu i alarmujący” – stwierdził dyrektor Centrum Wiesenthala w Jerozolimie Efraim Zurroff.

Redakcja dziennika w następujący sposób uzasadnia swoją decyzję: „Chcemy, aby poznano źródło największej tragedii XX wieku, potępiając w sposób absolutny ideologię, co do której nasz osąd jest całkowicie jasny”.

 

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.