Rabin Zev Friedman zorganizował pikietę przed konsulatem RP w Nowym Jorku, w której udział wzięli uczniowie żydowskiej szkoły Rambam Mesvita High School w Lawrence. Rabin mówił o “polskich obozach zagłady”.

“Jesteście odpowiedzialni za holokaust, bo pozwoliliście, by na terenie waszego kraju powstało najwięcej obozów śmierci (…). Izraelscy politycy mówią, że antysemityzm wysysacie z mlekiem matki” – m.in. takie hasła pod adresem Polaków wygłaszał rabin Friedman. Zarzucił też polskiemu rządowi przekłamywanie historii.

W materiałach prasowych rozsyłanych przed demonstracją powoływano się na słowa Jana Tomasza Grossa o tym, że “Polacy zamordowali w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców”.

Jak się okazało, młodzi Żydzi biorący udział w proteście nie wiedzieli nic o tym, że w czasie II wojny światowej Polska nie istniała jako państwo, a na ich transparentach widniały granice Polski już te powojenne. Nie mieli również pojęcia, jak wielka liczba Polaków została wymordowanych przez Niemców w trakcie tej wojny.

źródło:dzienniknarodyw.pl/DK

11 KOMENTARZE

 1. Wzbudzić poczucie winy i wyłudzić “zadośćuczynienie” A jak nie zadziała, to szkalować do skutku. Do tego to się sprowadza.

  0

  0
 2. Praktycznie rzecz biorąc mamy tu do czynienia z chorobą psychiczną polegającą na poważnym zaburzeniu postrzegania rzeczywistości. Od czasów II Wojny Światowej Żydzi cierpią na tzw. syndrom sztokholmski. Polega on na tym, że ofiara identyfikuje się ze swoim oprawcą. Zrócmy uwagę na to, jak Żydzi wchodzą Niemcom bez mydła (dla tych, którzy nie znają tego idiomu: podlizują się). Dlatego też o Niemcach nie chcą źle mówic. Ale ktoś przecież jest odpowiedzialny za zagładę Żydów. No, to trzeba znaleźc jakiegoś kożła ofiarnego. Polacy nadają się do tej roli wyśmienicie, bo przecież byli na miejscu, jak Niemcy ,,rozwiązywali kwestię żydowską”. Syndrom sztokholmski bardzo skutecznie wyłącza logiczne myślenie. Argument ,,jesteście odpowiedzialni za holokaust, bo pozwoliliście na powstanie w waszym kraju (dodajmy: OKUPOWANYM PRZEZ NIEMCÓW) obozów zagłady” jest porażający w swojej nielogiczności. Biedny, chory psychicznie naród.

  0

  0
 3. W zasadzie mają rację. Niech tylko dodadzą, że 3 miliony Żydów zostało zamordowanych w okupowanej przez Niemieckich nazistów Polsce. Niby dwa, trzy słowa więcej a powie wszystko w temacie…

  0

  0
 4. Pierd***** kłamcy. Coraz częściej uważam że szwaby dobrze robili, gdy słyszę takie zarzuty wobec Polski. Niech te tępe debile zrozumieją że prawdziwy Holocaust mieliśmy my, zginęło około 1/4 ludności II Rzeczypospolitej w ogromnej większości Polakow. Poza tym w żadnym innym podbitym państwie prócz naszego nie było kary śmierci za ratowanie im dupy i ukryeanie, zdarzało się że mordowano też całe nasze rodziny za jakąkolwiek pomoc żydom. Podczas gdy nas zabijano a ich gazowano, cały zachód zarabiał na tym, np francuskie koleje zarabiały za wozenie żydów do obozów koncentracyjnych, ktoś o tym mowi ?Wy żydzi sami sobie zgotowaliscie taki los przez rygorystyczny traktat wersalski. I jeszcze jedno, zapomnieliście jak donosiliscie NKWD i razem z nimi lapaliscie żołnierzy niezlomnych ? Świnie jesteście. Nazwij azjate żółtek, murzyna murzyn, ale jak na żyda powiesz żyd to jesteś antysemita. Śmiech na sali.

  0

  0
  • Mimo, że generalnie z wypowiedzią się zgadam to jedna, mała prośba do autora. Mógłbyś się podpisywać inaczej? 😉 Ten nick od dłuższego czasu na Parezji wykorzystuję ja a nie chciałbym, żeby wyszło jakieś nieporozumienie z tego powodu 🙂

   Z góry dziękuję.

   Pozdrawiam

   0

   0
   • Nie ma praw autorskich, a ja go używam od zawsze, poza tym im więcej patriotów tym lepiej. Różnica w avatarze wystarczy 😉

    0

    0
  • Ja tylko dodam ze istnieje wiele dowodów ze Nie byłoby mordowania Żydów bez pomocy Żydów. To samo Żydzi łapali, ewidencjonowali, nadzorowali swoich ziomków .
   Powstaje przesłanka ze po prostu bogaci Żydzi chcieli pozbyć sie żydowskiej biedoty, bo przeszkadzała im w stworzeniu światowego kultu Żyda. Żyda oświeconego, ktory blaskiem swej mądrości oświeca życia gojów. Jak goj może wierzyć w Żyda nędzarza?
   W tej chwili juz nie ma Żydów nędzarzy. Bycie Żydem ma być nobilitacją. Zgadzając sie na masowy mord biednych Żydów bogaci Żydzi osiągneli dodatkowy ważny cl- stworzyli religie holocaustu nadrzędna wobec innych religii. Mało tego zaczęli zarabiać na tym spore pieniądze. Czy wiec Żydzi na mordowaniu najsłabszych pośród siebie zyskali czy stracili? Oczywiście ze zyskali. Ta biedota zydowska i miernota żydowska w niczym bogatym Żydom by nie pomogła. Wręcz przeciwnie była balastem – gdyż wierzyła często w stary testament. A oni przecież wierzą w satanistyczny Talmud…

   0

   0
 5. ży… w morde kopane, holokaust to sobie sami zgotowaliscie, bo w kazdym kraju jestescie cialem obcym.

  0

  0
 6. „Jesteście odpowiedzialni za holokaust, bo pozwoliliście, by na terenie waszego kraju powstało najwięcej obozów śmierci”…
  Na tak „logiczny” zarzut, pasuje tylko raka riposta:
  „Żydzi, jesteście odpowiedzialni za holokaust, bo pozwoliliście na to, żeby was zamyknali w obozach i mordowali”.

  Dziękuję, miłego dnia życzę.

  0

  0
  • Tak. Gorzej, że w USA niewiele osób wie cokolwiek na ten temat poza tym, że był Holokaust i przez takie bzdety wyrabiają sobie opinię.

   0

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.