foto: Flickr.com

Przedstawiciele Żydów w Polsce mają zadziwiającą skłonność do ciągłego wtrącania się w nie swoje sprawy. Tym razem Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP nie spodobała się wypowiedź Pawła Kukiza.

George Soros, amerykański bankier żydowskiego pochodzenia, ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe, intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji, który ma budżet 150 milionów złotych i jest finansowany z mechanizmu finansowego europejskiego obszaru gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego – powiedział Kukiz w niedzielnym programie Moniki Olejnik w Radiu Zet.

Ta wypowiedź zbulwersowała Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP. Na portalu Jewish.org.pl opublikowano nawet specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Po raz pierwszy po demokratycznych wyborach ’89 roku polityk zasiadający w parlamencie, były kandydat na prezydenta, w tak jednoznaczny sposób używa antysemickiej retoryki. Ostatnia wypowiedź Pawła Kukiza wstrząsnęła środowiskiem polskich Żydów. Po drugiej wojnie światowej i wydarzeniach z marca ’68 roku nasza społeczność w Polsce jest bardzo mała, ale z całą stanowczością będziemy protestować przeciwko takim jawnie antysemickim wypowiedziom. Są one nie tylko niezgodne z polskim prawem, ale i poczuciem przyzwoitości – czytamy w dokumencie.

Żydzi chcą, by stanowczą reakcję w tej sprawie podjęła premier Beata Szydło, prezydent Andrzej Duda oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Oczekujemy, że polskie władze nie będą milczeć i stanowczo potępią ekstremistyczne, antysemickie wypowiedzi – apelują autorzy apelu.

5 KOMENTARZE

  1. To,ja,POLAK,tez wam zydom powiem,ze wasz ziomek,George Soros,oszust i zlodziej,wtraca sie tak jak zreszta i wy sami,w POLSKIE sprawy wewnetrzne.Soros nie majac ZADNYCH praw wynikajacych z ustawodawstwa POLSKIEGO,wtraca sie droga POZAPRAWNA w nasze,POLSKIE sprawy wewnetrzne.Jest to skandaliczne i niedopuszczalne,zeby osoba ktora nie ma mandatu spolecznego na dzialania polityczne w POlsce,robila to w sposob NIEZGODNY z POLSKIM prawem,urzywajac do tego celu zakamuflowane swoje agendy,takie jak fundacja Batorego.My,Polacy mamy swoje prawo,ktore mowi WYRAZNIE,ze aby u nas rzadzic,lub miec wplyw na sprawy polityczne,trzeba miec do tego MANDAT SPOLECZNY,pochodzacy z wyborow.Nie podoba mi sie tez i uwazam to takze za skandal miedzynarodowy,ze teraz zydzi probuja wplywac na nasz system ustawodawczy !!!Mysle tu o nowej ustawie IPN,penalizujacej oszczercow,takich jak np.zydzi,uzywajacych nazw”polskie obozy koncentracyjne” lub ” polskie obozy smierci”Wasze protesty i interwencje w tej sprawie sa NIEUPRAWNIONE i wskazuja wyraznie na to,ze bardzo jest wam nie na reke zakaz szkalowania POLSKI,bo zamyka wam to te mozliwosc na przyszlosc.Wy nienawidzicie POLSKI,mojej ukochanej Ojczyzny.Za co?Pytam-ZA CO?Za to ze jako jedyni dalismy wam schronienie,po tym,jak zostaliscie wygnani z tej”tolerancyjnej Europy”???Za to ze wa sratowalismy przed niemieckimi nazistami,mimo ze JEDYNIE dla POLAKOW,niemcy stworzyli prawo karania SMIERCIA caloej POLSKIEJ rodziny za podanie zydowi nawet szklanki wody???!!!To ujest wasza,psia mac,zydowska wdziecznosc za to wszystko !!! Gadrze wami i chcial bym zebyscie sie wszyscy wyniesli z POLSKI.

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.