9 stycznia 2017 w wieku 91 lat zmarł Zygmunt Bauman.

O śmierci poinformowała jego żona. Bauman studiował w ZSRR, następnie w Akademii Nauk Społecznych i Politycznych przy KC PZPR. Po wojnie podjął studia filozoficzne na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładał marksizm na Wydziale Filozofii UW.

Był funkcjonariuszem Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który w okresie stalinowskiego terroru osobiście brał udział w akcjach przeciwko Żołnierzom Wyklętym. Jak wynika z dokumentów IPN, major Zygmunt Bauman nie tylko szkolił żołnierzy KBW, ale i osobiście dowodził oddziałem, który wyłapywał Żołnierzy Niezłomnych.

4 KOMENTARZE

 1. Najwyższy czas…
  Mam nadzieję, że NIE BĘDĄ przemianowywali ulic i placów na „Baumana”, jak usiłują to robić z „naszym” innym polakożercą – „Strasznym Dziaduniem” – „profesorem” Bartoszewskim…
  Przydałoby się jeszcze, żeby Jahwe zawołał do siebie może jeszcze jednego „profesora” – Hartmanna ?..
  Albo Jana Tadeusza Grossa ?.. Choć wolałbym zobaczyć tę swołocz najpierw na poprzecznej jakiejś gałęzi… No, drzew by chyba wystarczyło – zarówno dla Szanownej Redakcji Gazety Wybiórczej, jak i składu większości „organizacji pozarządowych”, opłacanych prze Sorosa, rękami Smolara i Fundacji niejednej, z Owsiakiem na czele 🙂 ..

  12

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.