Rosyjski polityk Władimir Żyrinowski udzielił wywiadu portalowi Fakt24.pl. Zwrócił się w nim do Polaków, mówiąc m.in., że powinniśmy sięgnąć po Lwów.

Proponuję wam: bierzcie zachodnią Ukrainę teraz, póki nie jest za późno. To wasza ziemia, to Polska. A wy z nimi romansujecie. To oni zabijali Polaków, to oni  mówią na was Lachy, a wy ich wspieracie razem z reżimem faszystowskim, który oni szerzą. Dla Ukrainy najgorszy wróg to Rosja i Polska, a wy traktujecie ich jak braci – mówił Żyrinowski w rozmowie z Fakt24.pl.

W dalszej części rosyjski polityk roztacza wizję, jak Polska mogłaby odzyskać Kresy Wschodnie.

To wasze tereny, czemu mielibyście z nich rezygnować? Po prostu wprowadźcie wojsko i Kijów nie powie ani słowa, oni z Donbasem sobie nie mogą dać rady. Łukaszenka mógłby też wam pomóc. Niech wasi żołnierze założą ukraińskie umundurowanie, wkroczą na Ukrainę, przecież tamci nawet się nie zorientują. Oni na Donbas nie mają sił, co dopiero mówić o zachodnich ziemiach. Powieście swoją flagę na Lwowem, Łuckiem, Iwano-Frankiwskiem, Tarnopolem, Równem. Nikt nawet nie będzie się sprzeciwiał, mieszkańcy się uradują i przyjmą was jak swoich – opowiada.

Na koniec dowiadujemy się, czego Rosja życzyłaby sobie w zamian za przychylność:

Rosja potrzebowałaby tylko korytarza, bezpośredniego połączenia pomiędzy Białorusią a Kaliningradem. To jakieś 80 km, więc powinniście nam ten teren oddać – twierdzi Żyrinowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here