Reprezentacja Polski wygrała z Kamerunem 3:1. W pierwszym secie przegrali 27:25, ale już w następnych pokazali, na ile ich stać. To już czwarte zwycięstwo Polski w MŚ w siatkówce mężczyzn 2014.

Pierwszy set był dla Polaków trudny. Bardzo słabo funkcjonował blok. Było także kilka zepsutych zagrywek. Drugi set okazał się lepszy dla Biało-Czerwonych, choć momentami było źle i nie było wiadomo prawie do końca, kto wygra. Polacy wrócili do gry w trzecim secie, wygrywając 25:16 oraz w czwartym 25:22, wygrywając tym samym mecz 3:1.

O drużynie z Kamerunu mówi się, że jest najsłabszą drużyną grupy A. Jak się jednak okazało, nie jest aż taka słaba, skoro wygrała z drużyną Biało-Czerwonych jeden set. Kilkukrotnie po bardziej udanych akcjach przeciwnicy odtańczyli swój taniec zwycięski. Nie pomogło im to jednak zwyciężyć jak na razie niepokonanych Polaków.

Ostatni mecz fazy grupowej Polska zagra z Argentyną w niedzielę 7 września 2014 o godz. 20:15.