Piotr Gliński

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński zapowiedział, że w najbliższych tygodniach do Sejmu trafi projekt regulujący kwestie abonamentu RTV.

Chcemy, by to była opłata, którą płacilibyśmy miesięcznie razem z deklaracjami podatkowymi PIT i CIT. Ta opłata wynosiłaby około 8 złotych miesięcznie – stwierdził Gliński.

Na antenie Polsat News minister przekonywał, że płacenie abonamentu jest obowiązkiem każdego obywatela, a podobne rozwiązania obowiązują na całym świecie.

W cywilizowanym, demokratycznym kraju istnieją media publiczne i na te media powinni składać się wszyscy obywatele. To nasze wspólne dobro publiczne. Niezależnie od tego, jak je będziemy interpretowali – czy są zawłaszczane politycznie, czy nie – to one istnieją na całym świecie i dobrze byłoby, aby istniał skuteczny system płacenia jakiejś formy daniny publicznej na te media – uważa.

Rozwiązania zawarte w ustawie przewidują, że operator telewizyjny miałby obowiązek przekazywania informacji o swoich klientach, tak by móc ustalić, kto musi opłacać abonament. Projekt do Sejmu ma trafić w ciągu 2-3 tygodni, a później być procedowany “ekspresowo”.

2 KOMENTARZE

  1. Od osoby? Od urządzenia? Od gospodarstwa? Chętnie zapłacę, ale wyłącznie w przypadku tej pierwszej opcji, ewentualnie trzeciej; przy drugiej to jest już najzwyklejsze sięganie do kieszeni obywatela przy jego zdecydowanym sprzeciwie…

  2. Obowiązek wszystkich obywateli? Jeb.. się złodzieju! Nie oglądam TV i nie mam ochoty na ten syf płacić!
    Niech płaca ci co mają TV i kablówkę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.