fort. Flickr.com

Dariusz Gwizdała z Biura Bezpieczeństwa Narodowego odwiedził rodziny polskich kombatantów mieszkające na Litwie, a wśród nich podporucznika Stanisława Wiercińskiego.

Podporucznik Wierciński jest weteranem kampanii wrześniowej, działaczem podziemia niepodległościowego i zesłańcem. Obecnie ma 101 lat. Od 75 lat znajduje się w związku małżeńskim z 95 letnią obecnie Reginą Wiercińską. Właśnie m.in. z okazji platynowych godów prezydent Andrzej Duda wystosował do Żołnierza Wyklętego oficjalne pismo z życzeniami.

W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej dziękuję Panu, Panie Poruczniku, za ofiarność, za wielki przykład odwagi bycia Polakiem w niełatwych czasach. Państwa losy są potwierdzeniem tego, że prawdziwa siła tkwi w rodzinie. Najważniejsze, aby miała ona solidny fundament. Dorobek Państwa wspólnego życia, które z pewnością budowane było na zgodzie, miłości, a także umiejętności szukania kompromisów, zasługuje na najwyższe uznanie i szczere gratulacje – brzmi treść powinszowań ze strony głowy państwa.

Polski bohater otrzymał również oficerską szablę, z dedykacją szefa BBN ministra Pawła Solocha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.