Poseł Adam Andruszkiewicz zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie europosłowi Januszowi Lewandowskiemu Orderu Odrodzenia Polski.

Lewandowski nie tylko głosował za przyjęciem wrogiej wobec naszego kraju rezolucji, ale przede wszystkim niezwykle aktywnie za nią lobbował, posuwając się do haniebnych oszczerstw przeciw ojczyźnie.

Nie zawahał się również, wykorzystać dla swoich partyjnych interesów tragicznej śmierci Piotra S., który podpalił się przed Pałacem Kultury. Eurodeputowany Lewandowski otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski w 2011 r. od prezydenta Komorowskiego.

Oto treść apelu posła Andruszkiewicza: „Apel do Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy: Szanowny Panie Prezydencie, w związku z haniebnym wystąpieniem w Parlamencie Europejskim przeciwko Polsce europosła PO Janusza Lewandowskiego, apeluję do Pana Prezydenta o odebranie p. Lewandowskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski. Uważam, że politycy, którzy publicznie szkalują naszą Ojczyznę za granicą, nie powinni posiadać żadnych odznaczeń państwowych, które przysługują wyłącznie dla polskich patriotów. Panie Prezydencie, proszę bronić honoru Rzeczypospolitej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.