Foto: Wikimedia Commons

Barbara Nowacka, liderka inicjatywy “Ratujmy Kobiety”, zapowiedziała zbiórkę podpisów pod inicjatywą poszerzającą prawną możliwość uśmiercania dzieci poczętych.

Akcja, którą zapowiada Nowacka, ma rozpocząć się we wrześniu. Nowa inicjatywa komitetu “Ratujmy Kobiety” jest zdecydowanie bardziej radykalna w swojej treści aniżeli poprzedni projekt tego środowiska.

W porównaniu z ubiegłorocznym projektem, moja propozycja zakłada rozszerzenie projektu o dostęp do tzw. pigułki dzień po bez recepty oraz zagwarantowanie kobietom prawa do zapłodnienia in vitro – powiedziała Nowacka.

Zaprosiliśmy [do współpracy] osoby, które współpracowały z nami podczas zbiórki podpisów pod poprzednią ustawą, a także kilka innych podmiotów, m.in. organizacje kobiece i feministyczne, a także przedstawicieli Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej oraz Partii Razem. Będziemy rozmawiać o kształcie proponowanej ustawy – odgraża się liderka “Ratujmy Kobiety”.

Nowacka przyznała, że wyjątkowa mobilizacja jej środowiska nie jest przypadkowa i ma związek z kampanią „Zatrzymaj Aborcję”, która ma prowadzić do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa tzw. eugenicznej przesłanki do aborcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.