Foto: autonom.pl
foto: autonom.pl/narodowcy.net

W małopolskim Andrychowie od kilku miesięcy dzieją się sceny niczym z amerykańskich filmów ukazujących post-nuklearną przyszłość. W kilkudziesięcioosobowych grupach po ulicach patrolują bandy Romów uzbrojonych w broń białą. Tej nocy po raz pierwszy ulicami miasta przeszły patrole obywatelskie. Okazuje się, że mniejszość etniczna terroryzowała mieszkańców.

Po ulicach miasta od kilku miesięcy krążą regularne patrole cygańskie. Składają się one z 30-50 osobowych grup. Ich członkowie uzbrojeni są zwykle w kije bejsbolowe, noże oraz paralizatory.

W zeszłym roku miejscowa mniejszość etniczna napadła na nastoletniego chłopca. Skradziono mu rower, przedtem został pobity. Zaś w zeszłym tygodniu, w nocy z 6. na 7. czerwca, w parku andrychowskim doszło do bójki. Grupa Cyganów skatowała dwóch młodych chłopaków oraz dziewczynę. Obecnie pobici przebywają w szpitalu, jeden z nich ma pękniętą czaszkę oraz podejrzenie krwiaka mózgu. Biorąc pod uwagę moje doświadczenie tej mniejszości, nie dziwię się narastającej frustracji mieszkańców Andrychowa, na których żądania władze miasta nie zrobiły nic konkretnego, obawiając się medialnej nagonki za łamanie polit-poprawnego “nie ruszania” innej niż polska narodowości. Media poruszyły sprawę.. poprzez ukazanie rzekomego rasizmu mieszkańców oraz ich uprzedzeń (sic!).

Jednak Andrychowianie wzięli sprawy w swoje ręce. Tej nocy z inicjatywy kibiców Beskidu Andrychów,  w miasto udał się pierwszy patrol obywatelski. Prawie 200 osób, głównie osób młodych, ruszyło ulicami miasta w grupach czternastoosobowych. Patrolowano głównie centrum miasta. Uczestnicy twierdzą, że próbowano ich sprowokować.

Podczas obchodu miasta wielokrotnie przejeżdżały obok nas cygańskie samochody na obcych (jakże inaczej) rejestracjach prowokując nas do ataku na nich. Za nimi podążały 2 auta którejś ze stacji telewizyjnych (Polsat, TVN?), które ewidentnie czekały na wybuch jakichś zajść i mało tego – operatorzy ci podpuszczali nas i wyzywali! Policji na ulicy tak naprawdę śladowe ilości oprócz tajniaków, którzy także wyraźnie nie podejmowali żadnych czynności w związku z cygańskimi prowokacjami. Na szczęście nie daliśmy się sprowokować i dzień dzisiejszy można uznać za bardzo udany, po parku miejskim przechadzali się ludzie, całe rodziny i gratulowali nam inicjatywy.napisali na utworzonej tydzień temu stronie na facebooku Andrychów po godzinie 22 członkowie patrolu.

Sprawą zainteresował się Ruch Narodowy. Robert Winnicki zapowiedział przyjazd do Andrychowa oraz wyraził pełne poparcie dla inicjatywy obywatelskiej. O godzinie 16:30 ma się odbyć konferencja w parku miejskim dotycząca ostatnich wydarzeń w mieście.

Widać nie grozi nam islamizacja. Naszym problemem może być zgoła inna mniejszość. Pytanie tylko, czy Andrychów okaże się początkiem zamykania Polaków za obronę przed inną narodowością, czy raczej ogólnopolskiego oporu, którego celem będzie przywrócenie należytego porządku w państwie, by naród stał wyżej  od mniejszości jakiejkolwiek?

Na podstawie: Narodowcy.net; “Andrychów po godzinie 22” na fb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.