Flickr.com

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że chciałby zorganizować referendum konstytucyjne.

– Nadszedł czas na debatę konstytucyjną. W 2018 roku naród powinien się wypowiedzieć co do przyszłości ustrojowej swojego państwa – powiedział w środę w trakcie uroczystości na Placu Zamkowym w Warszawie prezydent Andrzej Duda.

– Chcę, aby w sprawie konstytucji Rzeczypospolitej w przyszłym roku – roku 100-lecia niepodległości – odbyło się referendum – powiedział Duda. Dodał, że chce, by odbyła się w tej sprawie poważna debata.

– Wierzę w to, że taką Konstytucję, która będzie czerpała z dorobku 226 lat od Konstytucji majowej, z dorobku prawie 30 lat od 1989 roku i z dorobku 20 lat obowiązywania Konstytucji z 1997 roku jesteśmy w stanie jako społeczeństwo stworzyć i że będzie to Konstytucja na miarę 100-lecia niepodległości, Konstytucja na miarę wolnej RP, która staje się państwem coraz silniejszym i która – wierzę w to głęboko – będzie odgrywała na arenie międzynarodowej coraz większe znaczenie. Ta, jak zasługuje na to ze względu na swoją wielkość, swój potencjał, a przede wszystkim ze względu na potencjał nas, Polaków – mówił prezydent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.