W artykule przedstawiamy różnice pomiędzy apartamentem a mieszkaniem, zapraszamy do lektury.

Apartamenty na sprzedaż lub wynajem coraz częściej pojawia się w kolejnych ofertach firm deweloperskich. Zastanawiasz się, czy mieszkanie i apartament oznacza dokładnie to samo? Nic bardziej mylnego! Te dwa rodzaje nieruchomości znacząco różnią się od siebie pod wieloma względami/Okazuje się, że standard czy większy prestiż to dopiero początek. W artykule przedstawiamy różnice pomiędzy apartamentem a mieszkaniem.

Mimo że podczas przeglądania ofert deweloperskich na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że apartamenty i mieszkania oznaczają to samo, to w rzeczywistości słowa te mają raczej niewiele wspólnego z synonimami. Co więcej, obecnie zdarza się, że słowo apartamenty jest niejako nadużywane – głównym powodem jest oczywiście zwiększenie standardu i prestiżu lokalu oferowanego przez daną firmę deweloperską czy osobę prywatną. Na początku warto warto więc nieco bliżej przyjrzeć się się definicji poszczególnych słów, dzięki czemu zrozumienie różnic będzie o wiele prostszym zadaniem.

Co to jest apartament?

Apartamenty z założenia są mieszkaniami od dużej powierzchni, które dodatkowo charakteryzują się spójnym i luksusowym wykończeniem wnętrz. To nic innego jak mieszkania o podwyższonym standardzie. Dzięki odpowiednio dużej przestrzeni iw wysokości domownicy mogą czuć się komfortowo i ekskluzywnie. Imponująco duża garderoba, kilka łazienek oraz przestronne sypialnie to tylko nieliczne elementy, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie ten rodzaj mieszkania. Co więcej, lokalizacja również nie jest tu kwestią przypadku. Im bardziej prestiżowa i popularna, tym lepiej! Nie sposób nie wspomnieć również o obecności terenów zielonych, a także bliskości galerii handlowych, restauracji, galerii, czy kin. Interesuje Cię wynajęcie apartamentu w centrum miasta? W stolicy apartamenty do wynajęcia znaleźć można m.in. w ofercie firmy deweloperskiej Asbud. Dzięki atrakcyjnym lokalizacjom, niepowtarzalnym wnętrzom, czy różnorodnej wielkości mieszkań firma od ponad 20 lat gości na rynku.

Czym jest mieszkanie?

Z koeli mieszkanie to lokal, który stworzony został z myślą o zamieszkaniu i użytkowaniu przez ludzi. W tym przypadku metraż, liczba pokoi, czy lokalizacja jest zupełnie dowolna. Mieszkanie od apartamentu znacząco różni się również ceną. Mieszkania są o wiele tańsze. Głównym powodem jest tu oczywiście mniejsza liczba udogodnień. To właśnie dlatego przyjęło się, że każdy apartament jest mieszkaniem, ale nie każde mieszkanie może być nazwane apartamentem.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here