Okres ciąży i przygotowywania się do porodu to jedne z najpiękniejszych i jednocześnie najbardziej stresujących miesięcy w życiu kobiety. Każda mama chce dla swojego maluszka jak najlepiej. Aby dostarczyć rzetelnych informacji i pomóc w okresie ciąży, powstały aplikacje ciążowe. Jedną z nich jest Asystent Ciąży.

Dlaczego Asystent Ciąży jest przydatną aplikacją?

Podstawową funkcją aplikacji Asystent Ciąży jest odliczanie dni do porodu. Wbudowany kalkulator wyznaczy datę porodu, na podstawie wprowadzonego dnia ostatniej miesiączki. Dopuszczalne jest również ręczne wprowadzenie terminu rozwiązania, na przykład na podstawie dnia wyznaczonego przez lekarza ginekologa. Następnie aplikacja zaprezentuje informacje w formie wiadomości od dziecka na temat aktualnych zmian zachodzących w organizmie kobiety i w rozwijającym się płodzie. Każda taka notatka porusza najważniejsze kwestie dotyczące bieżącego tygodnia. Informacje zostały przygotowane na podstawie specjalistycznej literatury i przy współudziale lekarzy i położnych.

Jak pobrać aplikację?

Asystent Ciąży jest bezpłatną aplikacją przeznaczoną do pracy na każdym rodzaju smartfona. Aby uzyskać więcej informacji warto odwiedzić stronę producenta https://asystentciazy.pl. Znajdują się tam również bezpośrednie odnośniki pozwalające ściągnąć apkę na swój telefon. Można również w łatwy sposób wyszukać ją w sklepie Apple czy Play, wpisując hasło Asystent Ciąży i klikając w ikonkę z szaro-pomarańczowym serduszkiem. Aplikacja osiągnęła wysokie rankingi wśród użytkowników, zdobywając 4,9 gwiazdki (na 5 możliwych).Entuzjastyczne recenzje dowodzą, że spełnia swoją rolę indywidualnego asystenta podczas ciąży.

Kalkulator wagi i dziennik ciśnienia

Aplikacja oferuje funkcję kalkulatora wagi. Po wprowadzeniu wagi oraz wzrostu kobiety sprzed ciąży, kalkulator będzie przeliczał oczekiwaną masę w każdym kolejnym tygodniu. Zapisując regularnie odczyty wagi, użytkowniczka uzyska informację, czy osiągnięte zmiany są prawidłowe. Jeśli wyliczenia nie pokryją się z bieżącymi zapiskami, pojawi się informacja o niedowadze lub nadwadze. Każda z nich jest wskazaniem do konsultacji lekarskiej. Systematyczne zapiski dotyczące przybierania na wadze, pomogą lekarzowi bezpiecznie prowadzić ciążę.

Dziennik ciśnienia to z kolei funkcja pozwalająca zapisywać ciśnienie skurczowe, rozkurczowe oraz puls. Każdy pomiar uzupełnia godzina i data. Można również wprowadzić dodatkowe informacje w postaci notatki. Lekarz uzna za użyteczną wiadomość, czy wysokie ciśnienie  wystąpiło po intensywnym spacerze czy podczas odpoczynku. Wszelkie wahania pomiarów powinny zostać zgłoszone położnikowi. Zarówno zbyt wysokie, jak również zbyt niskie ciśnienie stanowi ryzyko przedwczesnego porodu lub innych nieprawidłowości podczas ciąży.

Lista wyprawkowa i pomoc w zakupach

Asystent Ciąży posiada predefiniowaną listę wyprawkową zawierającą 100 niezbędnych rzeczy na czas porodu i pobytu w szpitalu. Wyprawka została opracowana przy pomocy położnych z wieloletnim doświadczeniem, które wiedzą, co naprawdę przyda się w szpitalu. Dodatkowo użytkowniczka może wykasować, jej zdaniem, niepotrzebne elementy z listy lub dodać swoje. Rzeczy już spakowane należy oznaczyć tzw. „ptaszkiem”. W ten sposób łatwiej zapanować nad torbą przygotowywaną do szpitala. Podczas zakupów nie trzeba posiadać kartki z potrzebnymi przedmiotami. Program sam podpowie, co jeszcze należy zakupić oraz w graficzny sposób przedstawi procent wykonania listy.

Aplikacja powstała w Polsce i promuje polskie produkty. W zakładce Promocje prezentuje kupony rabatowe do krajowych sklepów z akcesoriami dla maluszków i kobiet w ciąży.

Bezpłatna aplikacja Asystent Ciąży z pewnością jest przydatna w telefonie każdej kobiety oczekującej dziecka. Nie tylko dostarcza rzetelnych i wartościowych informacji o przebiegu ciąży, ale również pomaga podczas wizyt lekarskich. Codzienna notatka, ile jeszcze pozostało dni do porodu, działa mobilizująco. Aplikacja nie zawiera agresywnych reklam, a powiadomienia są dyskretne. Warto zainstalować ją już na samym początku ciąży.

 

Źródło: Artykuł partnerski 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.