Biebrzański Park Narodowy

W ostatnim czasie bardzo głośno było na temat pożaru, który trawił lasy największego Parku Narodowego w Polsce. Jest to ogromna tragedia, która wzbudziła smutek i żal w wielu Polakach. Jednak internauci doszukali się pewnych informacji, które budzą wiele podejrzeń. Przez Biebrzański Park Narodowy miała przebiegać droga szybkiego ruchu, a prace nad nią miały być skończone do 2027 roku. Czy ma to związek z tegorocznym pożarem?

Biebrzański Park Narodowy stanął w płomieniach

Od początku roku Polskę dotykają ogromne tragedie. W lutym dotarł do nas koronawirus i od tego czasu zakaził wiele tysięcy obywateli. Zebrał również swoje żniwa w postaci kilkuset zgonów. Następnie dowiedzieliśmy się o poważnych suszach, które zagrażają nam w całym kraju. Kilka dni temu doszła nas informacja, że płonie Biebrzański Park Narodowy.

Park odniósł wielkie straty zarówno w roślinności jak i zwierzętach. Płonęły lasy i łąki na styku trzech powiatów: augustowskiego, monieckiego i sokólskiego. Zginęły niezliczone ilości zwierząt, w tym bardzo rzadkich gatunków. Z pewnością jest to tragedia na skalę narodową.

Droga ekspresowa przecinająca park

Jednak podejrzenia budzą informacje z 2019 roku. Zgodnie z artykułami z tamtego czasu przez Biebrzański Park Narodowy miała przebiegać droga ekspresowa S16 Knyszyn-Ełk. Jest to element trasy Via Carpatia. Już wtedy setki ludzi protestowało przeciwko niszczeniu fauny i flory na rzecz budowy nowej drogi. Zaprezentowano wtedy sześć różnych wariantów dotyczących stworzenia drogi ekspresowej, jednak każdy z nich miał przecinać park.

Biebrzański Park Narodowy

Zgodnie z informacją podaną w 2019 roku przez TVN24 umowa dotycząca budowy ekspresówki miałaby być podpisana w 2023 roku, natomiast 4 lata później czyli w 2027 roku droga mogłaby być gotowa i zdatna do użytku. Artykuły dotyczące planów przeprowadzenia drogi ekspresowej przez Biebrzański Park Narodowy są obecnie dostępne w internecie, jednak ze względu na zainteresowanie tematem przez coraz większą ilość osób mogą szybko zniknąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.