Foto: Wikimedia Commons

Politycy Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) złożyli doniesienie do prokuratury na biskupa pomocniczego austriackiego Salzburga oraz na katolicki portal Kath.net. Powodem jest list pasterski duchownego.

Według lewicowych polityków biskup obraził środowisko LGTB, czyli homoseksualistów, osoby biseksualne oraz transgenderyczne, określając je mianem „osób z zaburzeniami”.

Andreas Laun, biskup pomocniczy austriackiego Salzburga, opublikował za pośrednictwem Kath.net list pasterski, w którym określił homoseksualistów mianem „mężczyzn i kobiet z zaburzeniami”. Czterech polityków SPD uznało te słowa za „nienawistne i pogardliwe wobec ludzi wypowiedzi”.

Biskup w liście wskazał również na związek między homoseksualizmem a pedofilią, a ideologię gender porównał z nazistowską nauką o rasach. Biskup podkreślił, że zarówno w wypadku gender, jak i nazistowskiej pseudonauki o rasach, chodzi o nihilistyczne i niszczycielskie cele.

Oburzona niemiecka lewica domaga się od austriackiego wymiaru sprawiedliwości zdecydowanej reakcji i wyciągnięcia konsekwencji wobec biskupa Launa oraz redakcji portalu Kath.net. „W swoich złośliwych wypowiedziach biskup Laun posłużył się słownictwem, które znam tylko ze strony dyktatorów lub islamistów. To niegodne chrześcijanina” – stwierdził deputowany do Bundestagu Karl-Heinz Brunner.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.