Polski rząd nie przedstawi deklaracji ws. przyjmowania uchodźców w ramach nowego unijnego programu przesiedleń – ogłosił po spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.

„Dla nas priorytetem, najważniejszym zadaniem jest bezpieczeństwo. Takimi umotywowanymi ideologicznie koncepcjami, typu relokacja, przesiedlenie, nie będę narażał Polski i Polaków na zagrożenia” – powiedział Błaszczak w Luksemburgu.

“Nie będziemy deklarować przyjęcia (uchodźców), dlatego że my już przyjęliśmy Ukraińców, którzy są w Polsce” – wyjaśniał minister.

W ocenie Mariusza Błaszczaka każdy problem przesiedleń czy relokacji jest nieskuteczny i tylko zachęca nowych imigrantów do przybycia do Europy, m.in. dlatego Polska nie będzie uczestniczyć w nowym programie Komisji Europejskiej.

“Skupiska muzułmańskie na zachodzie Europy przez dziesiątki lat nie dość, że nie zintegrowały się z Europejczykami, to jeszcze ci ludzie próbowali i próbują narzucić swoją wrażliwość Europejczykom” – ocenił szef MSWiA. Jego zdaniem, nawet jeśli w grupie uchodźców nie ma terrorystów, to “ludzie ci stanowią zaplecze dla muzułmańskich terrorystów”.

PAP/NDIE.PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.