Biskup Wiesław Mering udzielił wywiadu „Tygodnikowi Solidarność”. Duchowny ostro ocenił zarówno „Gazetę Wyborczą”, jak i obecną sytuację panującą w Europie.

Powiedział mi ktoś ze znajomych: „Powinieneś się bać dopiero wtedy, gdy Gazeta Wyborcza napisze o tobie dobrze!” – opowiada biskup Mering w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność”.

Duchowny stanowczo skrytykował to, co dziś dzieje się w Europie. Jego zdaniem źródłem wszystkich nieszczęść dotykających kontynent jest poprawność polityczna.

Poprawność polityczna stoi u początku klęski Europu i zdrowego rozsądku, co gorsza, zakorzenia się ona w nas, staje się intelektualnym cenzorem utrudniającym nazywanie prawdy po imieniu – tłumaczy.

Biskup Mering kilka zdań poświecił również gorącemu wciąż tematowi tzw. uchodźców.

Przypomnę zdanie ks. abp. Samira Nassara, metropolity Damaszku: „Oczekiwanie od muzułmanów uznania praw człowieka jest myśleniem życzeniowym. Wolność, równość i braterstwo to nie są wartości muzułmańskie”. (…) Trudno nie rozumieć obaw wielu Europejczyków: nie znamy zbyt wielu mechanizmów, stojących u początku fali zalewającej nasz kontynent, okazało się, że informacje podawane oficjalnie nie były ani pełne, ani prawdziwe, a takie postępowanie zawsze sprzyja podejrzeniom i rodzi różne lęki, a także prowokuje wzajemną wrogość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.