Działania Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych doprowadziły do pośmiertnego awansowania płk. Ryszarda Kuklińskiego. Teraz środowisko to podjęło kolejną inicjatywę.

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, które od lat zabiegało o awansowanie pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, obecnie stara się przekonać prezydenta Andrzeja Dudę do zdegradowania generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Jaruzelski powiedział: „jeśli uznamy Kuklińskiego za bohatera, to znaczy, że my wszyscy jesteśmy zdrajcami”. (…) Skoro Ryszard Kukliński został wreszcie oficjalnie uznany za bohatera, oznacza to, że Wojciech Jaruzelski jest zdrajcą. A zdrajcom zrywa się szlify generalskie, nawet pośmiertnie, o co proszę prezydenta Andrzeja Dudę – te słowa zdaniem portalu niezalezna.pl miał zawrzeć w liście do Andrzeja Dudy dr Jerzy Bukowski.

Kukliński został mianowany generałem na wniosek Antoniego Macierewicza, a decyzję podjął prezydent Andrzej Duda.

Kukliński i Jaruzelski są postaciami-symbolami w najnowszej historii Polski: pierwszy z narażeniem życia własnego oraz swojej rodziny podjął się patriotycznej misji i znacznie przyczynił do upadku imperium zła, drugi dobrowolnie zaprzedał się obcemu mocarstwu i w jego interesie zniewalał własny naród – uważa doktor Bukowski.

Jak dotąd Kancelaria Prezydenta nie zabrała głosu w tej sprawie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.