fb/Pitu Pitu
fb/Pitu Pitu
fb/Pitu Pitu

W Polsce trwa od dawna kampania, która ma na celu ukazanie katolików jako tych złych, chciwych, agresywnych, pełnych nienawiści i żądzy zemsty. Dla odmiany muzułmanie, pokazywani są jako religia pokojowa i ludzie którzy powinni być przyjmowani do wspólnoty jako wyjątkowo wartościowi ludzie. Na przykładzie tygodnika Charlie Hebdo możemy zobaczyć jak jest naprawdę.

Francuski, lewacki tygodnik od dawna publikuje na swoich łamach materiały szkalujące różne religie. Pomiatano Jezusem, Maryją i Mahometem. Dziś z okrzykiem “Allah Akbar” do siedziby redakcji wpadło dwóch mężczyzn i wymordowało kilkanaście osób. Katolik – co obserwowaliśmy w Polsce np. przy okazji darcia Biblii czy Golgocie Picnic – wyjdzie na ulicę, pokrzyczy, rzuci ostrzejszym słowem w internecie, lub zacznie nawoływać do bojkotu bluźnierczej osoby/produktu czy firmy.

Taka drobna różnica pomiędzy nami katolami a muzułmanami. Ale i tak lewactwo w Polsce, będzie mówiło o agresywnej i opresyjnej religii “katofaszystów”. Znowu każda inicjatywa bojkotu, czy ostrzejsze słowo wobec ataków na naszą wiarę będzie przedstawiane jako zbrodnia i nietolerancja. Proszę wszystkich, którym mózgów jeszcze do końca nie wyprano. Znajdźcie chwilkę na refleksję… Postawcie z jednej strony muzułmańskich morderców i z drugiej katolickich “katofaszystów” pohukujących w internecie. Nadal uważacie nas katolików za największe zło?

Panie Nergal, panie Maleńczuk, panie Urban, panie Ryfiński, pani Środo i Szczuko … jedźcie do Francji, Turcji czy Niemiec. I tam w mediach prowokujcie islamistów. Mówcie o muzułmanach to, co tu mówicie o katolikach. Nie zrobicie tego, bo wiecie że wrócilibyście w plastikowych workach. Takie z was chojraki. Wybraliście sobie jedną z najbardziej pokojowych religii i zgrywacie “bezkompromisowych” realistów w ciemnogrodzie. Rzeczywiście, heroizm nie do opisania.

50 KOMENTARZE

 1. Islamiści w rzeczywistości są pokojowi, niestety tej religii jest tyle
  odłamów, że trudno zliczyć. Z resztą, według niekomercyjnych pogłosek w
  internecie chodzą słuchy, że cała ta szopka z napadem islamistów była
  rozegrana niczym, ujmąjąc to moimi słowami, produkcje Okiła Khamidova
  dla Polsatu. Na nagraniach było widać momentami, że policjanci i
  napastnicy grali. Zamaskowany napastnik strzelał jak mu się chciało, nie
  obchodząc go czy wyceluje w tego polcijanta, czy nie, a policjant dla
  efektu odchylił się, i psiknął sobie jakimś dymem w spreju… O ile
  sytuacja w Ukrainie była prawdziwa, a sprawy Afrykańskie są
  zmanipulowane do granic możliwości, to o tyle ten atak był tzw. “gierką
  medialną”. “Wzbudzamy strach, nakłaniamy ich do głupich decyzji, i mamy
  ich w garści!” podsumowując. Aż mi wstyd, że żyje w dzisiejszych czasach…

 2. to, że mąż pobił żonę, a inny z kolei swoją zabił, nie oznacza, że ten pierwszy wobec “mniejszej szkodliwości” czy też “mniej dolegliwych konsekwencji” swego czynu powinien być traktowany z pobłażliwością, gdyż w porównaniu do tego drugiego dokonał najbardziej nikczemnej ze zbrodni.

 3. “Dla odmiany muzułmanie, pokazywani są jako religia pokojowa i ludzie którzy powinni być przyjmowani do wspólnoty jako wyjątkowo wartościowi ludzie.” – co jak co ale to stwierdzenie jest żenujące. Jeszcze się nie spotkałem z tym, żeby ktokolwiek w Polskie wychwalał ciapków. 2 ostatnie akapity również strasznie tendencyjne.

 4. “W Polsce trwa od dawna kampania, która ma na celu ukazanie katolików jako tych złych, chciwych, agresywnych, pełnych nienawiści i żądzy zemsty.”
  Chciałbym zwrócić uwagę, że w polskich więzieniach ok 90% wszystkich złodziei, oszustów, i bandytów stanowili katolicy 🙂 Tak drodzy Państwo, taki mamy kraj. Sami katolicy dookoła, a każdy każdemu wilkiem.

  • A ja chciałbym zwrócić uwagę że w Polsce 92% ludzi to katolicy z czego większość liberalni – twój argument jest inwalidą.

 5. To lewicowe bagno próbuje skłócać narody wewnątrz tak jak w Polsce i nastawiają religie przecie sobie. Najgorsze jest lewactwo co widać wśród szczuk i innych suk.

 6. Katole są problemem Polaków bo się ‘czarna stonka’ u nas w kraju strasznie rozpanoszyła. To jedna sprawa. Na szczęście poza krzyczeniem i ewentualnie jakimiś rozróbami ‘wspaniałej młodzieży wszechpolskiej’ czy innych katolskich oszołomów nic strasznego nie robią, więc niczym większym niż kontr-krzykiem czy zamknięciem jakiegoś nadgorliwego młodego człowieka, który uderzył kogoś bo obraził jego bozię, nie trzeba reagować.
  Muzułmanie to już zupełnie inna sprawa. Oni są problemem całego świata i to coraz bardziej poważnym bo nie ograniczają się do krzyków i bicia ale zabijają, często w brutalny sposób, za to, że ktoś śmie nie wierzyć w ich bajki. Najgorsze dla mnie jest to, że tak się rozpanoszyli w Europie. Kraje zachodu przygarnęły ich i dały dobry socjal a te barany jeszcze narzekają… jak się nie podoba to wypad na swoją pustynie i nosa stamtąd nie wyściubiać. Tyle w tym temacie.

 7. Co za bzdurna teza że lewacy preferują islam w miejsce katotalibanu? Dla lewaków liczą się wartości laickie, czyli rozdział państwa od religii – w tym zakresie islam jest jeszcze gorszą zarazą od katolicyzmu. Lewica walczy a nowoczesne państwo które nie jest sterowane ŻADNĄ religią. Niestety prawica przygotowuje grunt dla rządów religijnych, gdybyśmy my mieli wysokie zasiłki mielibyśmy dużo większy problem niż Francja czy Belgia, bo dzieki prawicy islamiści łatwo przejęliby władzę w Polsce.

 8. Nazywanie chrześcijaństwa jedna z najbardziej pokojowych religii na świecie, to lekka przesada jednak, postawiłbym was jednak za Islamem, a przed judaizmem jeśli chodzi o wojny i prześladowania na tle religijnym, zarówno jeśl chodzi o kwestie polityczne jak i te wychodzące bezpośrednio z Watykanu, kto jak kto, ale to chrześcijaństwo w nie do końca pokojowy sposób wytępiło rdzenne religie Europy i nie tylko.
  Ale owszem, w porównaniu z islamistami to jesteście jednak mniejszym złem, w Skandynawii na przykład przestały płonąć kościoły, a zaczęły meczety.

 9. Dlaczego mam jechać na Zachód i szydzić z islamu?
  Żyję w Polsce. Źródło opresji jest tu a nie w Mekce. Wywodzi się z tzw. ‘kultury judeochrześcijańskiej’ (chylący się ku końcowi okres dziejów Europy i części Nowego Świata), i to z nim walczą wymienione panie i wymienieni panowie. To katolicyzm narzuca naszemu społeczeństwu normy, obyczaje, regulacje. Dlatego jest przedmiotem krytyki. Nie może być z niego wyłączony tylko dlatego, że obowiązkowo najeży przy tym skrytykować także buddę, allaha i sziwę.

 10. każda religia to dno humanizmu ende Ciapate to nawet są bardziej szlachetne w swej idei, bo to czysty obłęd, za to katole to czysta kasa …

  • Plaplaj sobie do woli, ale zyjesz wsrod Katoli i z nich sie wywodzisz. Pozostan sobie ateista, ale czego chcesz od nas. My, podobnie jak inni chrzescijanie, buddysci, hinduisci i inni, oprocz kozojebcow, lba ci nie urezamy. Pracuje w szpitalu i widzialem wielu takich jak ty, ktorzy w obliczu smierci czy ciezkiej choroby, nagle sie nawracali. Wracali na lono religii swoich przodkow. Odwal sie od nas, zyjmy sobie bezpiecznie w pokoju, My nie jestesmy wrogami, jestesmy rodakami. To lewackie elyty probuja z nas zrobic wrogow, bo narod sklocoiny to narod slaby. Ludzie zrozumcie to wreszcie: katolik, prawoslawny, ateista- jestesmy tym samym Narodem!

   • Zgadzam się. Niezależnie od głoszonej religii ludzie powinni żyć ze sobą w zgodzie. Sam znam kilku ciapków, i nawet ich (powtarzam, to muzułmanie są) przeraża to co się dzieje w ISIS, i co czynią ich “zagubieni bracia”. Islam może być religią pokoju, może być też religią wojny. Kwestia tego kto trzyma Koran, i interpretuje go ludowi. Z resztą, czy z naszą religią nie było podobnie? Weźmy choćby krucjaty. To My wtedy byliśmy najeźdźcami, a oni po odzyskaniu Jerozolimy potraktowali nas lepiej niż my ich. Kwestia tego w co wtedy wierzyliśmy, i w co wierzą oni.
    Słowo bowiem, potężniejsze jest niźli miecz.

 11. Ostatni akapit żenujący, reszta jeszcze ujdzie. Nie podoba mi się natomiast przesłanie które brzmi jak “wybierz mniejsze zło”. Uważam że zachowanie islamistów jest naganne, powinno się pozamykać winnych i nie iść na ustępstwa – oni nie są u siebie więc to oni mają się podporządkować, a nie na odwrót. Ale to że muzułmanie biorą się za mordy nie znaczy, że mam bez protestów zgadzać się na prymitywne wg mnie protesty katolików. Kiedy Ateista potępi Biblię czy jakoś obrazi katolików, Ci protestują publicznie i robią szum że nie będą kupować w sklepie X lub będą bojkotować Y, a Z powinno usunąć się z przestrzeni publicznej. Jakoś ateiści nie robią marszy w każdą niedzielę pod kościołami z hasłem: “Bojkotuję kościół”. Więc nie dawajcie przekazu jak w artykule w stylu: “mogłeś mieć gorzej, ale my katolicy nie jesteśmy tak prymitywni jak muzułmanie”.
  Uważam wszelkie obrażanie się i protestowanie za głupie i dziecinne o ile nie jest spowodowane faktycznymi represjami i dyskryminacją (np. ktoś kogoś zwolnił przez wyznanie, rasę czy orientację, ale nie dlatego że ktoś coś narysował!).
  I jeszcze raz odniosę się do islamistów we Francji – mord jak mord – należy winnych ukarać, a jaką wyznają religię i czy zostali sprowokowani obrazkami to nie ma znaczenia. Znaczenie ma, że człowiek zabił człowieka. Natomiast jeśli władze Francuskie stwierdzą że takie zachowania są częstsze pośród muzułmanów, powinni ograniczyć napływ imigrantów, a tym obecnym mocniej wpoić kulturę swojego kraju.

  • Dlaczego ostatni akapit jest zenujacy? Kazdy ma prawo wierzyc lub nie. A nikt nie ma prawa obrazac uczuc innych. Dopoki bedziemy sobie skakac bez powodu do gardel – doputy beda naz yebac bez mydla.

   • Cóż.. Każdy ma prawo wierzyć lub nie, ale to co wy nazywacie uczuciami religijnymi, jest niczym innym, jak wyimaginowanym prawem nietykalności przekonania. Każdy ma prawo się wypowiedzieć i tworzyć satyry na tematy, które go interesują. Robi się tak o rządzie, religiach, życiu codziennym i nikogo to nie rusza. No prawie. Są tacy, którzy mają jakieś wyimaginowane roszczenia co do tego, kto może co powiedzieć i pokazać. Najlepiej właśnie widać to poprzez skrajne muzułmańskie bractwa, co nie zmienia postaci rzeczy, że u nas też się zdarza. Gdyby nie piąte przykazanie, zapewne mielibyśmy z katolikami takie same zatargi, jak z muzułmanami. Zgodzę się, że czeka nas nowe średniowiecze, tym razem pod znakiem półksiężyca, jeżeli nic z tym nie zrobimy, ale nie zgodzę się, że to którakolwiek inna religia powinna zastąpić zagrożenie. Wartości etyczne jedną drogą, moim zdaniem poprzez państwowość, wartości moralne drugą, poprzez kościół drogi Panie. Nie każmy każdemu wyznawać tego, czego nie chce, taki jest zamysł państwa i niech tak zostanie.

    • Widzisz, jezeli chodzi o wartosci to raczej chrzescijanskie sa dobrze znane i trudno sie raczej przyczepic do 10 przykazan. inne religie tez maja raczej jasny przekaz w tym wzgledzie (nawet Islam, a moze szczegolnie on). Natomiast to jezeli chodzi o wartosci propagowane przez ateistow to zalezy jak komu lezy. slynny relatywizm moralny nie wzial sie z nikad. Po prostu jezeli jest potrzeba chwili to akurat moralne moze byc: kradnij ukradzione, rozkulacz kulaka, zabij Zyda, Cygana, czy Polaka. Wole wiec oprzec sie na chrzescijanstwie niz na etyce, ktoera bazuje na ludzkich fobiach, strachach czy jakichs innych ideologiach.

     A teraz jeszcze do poprzednich postow:
     Jezeli chodzi o protesty katolikow i ich brak ze strony ateistow to jest tego prosta przyczyna. Ateistow jest niewielu w naszym kraju i duza wiekszosc z nich mimo wszystko uznaje chrzescijanstwo za czesc polskiej kultury i nie zamierza z nim walczyc ani go obrazac. Jednak jest kilku wojujacych ateistow, ktorzy robia to non stop. Z powodu liczby nie wyjda na ulice, (po roznych manifach widzimy iz jest to margines), ale za to panosza sie wszedzie w mediach. Obrazaja publicznie i tylko ich slaboscia naley tlumaczyc iz jeszcze nie zaczeli w bardziej radykalny sposob terroryzowac spoleczenstwa. Wystarczy spojrzec na inne kraje (Norwegie, Szwecje, UK) by zobaczyc iz wykorzystujac prawo (a raczej bezprawie) zamykaja ludzi inaczej myslacych do wiezien. Cala ta poprawnosc polityczna to jeden wielki terror mowiacy nam jak wolno nam myslec.

    • Tylko należy odróżnić satyrę od obrażania. Obrażanie czyichś uczuć religijnych jest po prostu chamskie, podobnie jak obrażanie czyichś rodziców itp. ponieważ są to rzeczy dla ludzi ważne. Jak ktoś Ci obraża rodziców, to protestujesz, czy mówisz “spoko, każdy ma prawo mówić, co mu się podoba”?

 12. Jezeli ich lewactwo nieprzerodzi sie w konserwatyzm z wlaczenie kary smierci za to samo i strachem innych przed wlasnie smiercia nic to niepomoze a dlaczego taki muzlomanin da sie zlapac dostanie dozywocie i wie ze za 30 lat czy za 5 czy za 10 jego ziomkowie zmienia wladze a wtedy wyjdzie i bedzie ich jeszcze wieciej patrz pakistan lub afganistan lewackie tolerancyjne podejscie niepomaga a oni przez terror z wilkow robia owieczki tak ze nawet pasterz ktory pilnuje pola oddaje wilko swoje owieczki mowiac w mediach nic sie niestalo cos zrobmy niestesty albo wprowadza konserwatyzm lub tyranie i totalitaryzm albo europa bedzie muzlomanska albo albo niema 3 opcji bo konserwatyzm definiuje kare smierci w takiej lub innej formie

 13. Każda religia ma w sobie element opresyjny. Katolicyzm na szczęście dla siebie zdołał się ucywilizować i nabrać racjonalizmu w czym zasługa ostatnich przywódców kościoła. Islam musi przejść to samo. Albo się ucywilizuje, albo zostanie wytępiony.
  Już płoną meczety w Szwecji, już normalni ludzie się burzą. Lewaki i inna pokrzywdzona przez naturę nieprzystosowana do realiów banda zgodnie z prawem Darwina wyginie, albo otwierając oczy albo fizycznie, ale normalnym ludziom Islam nie zagraża. W końcu dojdzie do pogromów na tle religijnym w drugą stronę. Jak zwykle ucierpią niewinni (bo nie każdy muzułmanin to terrorysta, mimo że praktycznie każdy terrorysta to muzułmanin). Teraz jest ten moment, by sprawę rozwiązać pokojowo. Ograniczyć tą wszechobecną tolerancję, i patrzeć im na ręce. Nie wszyscy są źli, ale pośród owiec kryją się wilki jeno za owce przebrane. Pytanie czy rozwiążemy problem gdy jest mały, czy dojdzie do eskalacji wzajemnej nienawiści (która już narasta), a historia zatoczy koło, jak to kiedyś już było. Gdy cały naród przypłacił życiem grzeszki niektórych jego przedstawicieli.
  Cóż, jeśli Europa się nie obudzi dojdzie do tego, że pewien siedzący w więzieniu norweg nie będzie już mordercą. Zostanie bohaterem narodowym. Pierwszym, który stawił opór.

  • Jezeli ich lewactwo nieprzerodzi sie w konserwatyzm z wlaczenie kary smierci za to samo i strachem innych przed wlasnie smiercia nic to niepomoze a dlaczego taki muzlomanin da sie zlapac dostanie dozywocie i wie ze za 30 lat czy za 5 czy za 10 jego ziomkowie zmienia wladze a wtedy wyjdzie i bedzie ich jeszcze wieciej patrz pakistan lub afganistan lewackie tolerancyjne podejscie niepomaga a oni przez terror z wilkow robia owieczki tak ze nawet pasterz ktory pilnuje pola oddaje wilko swoje owieczki mowiac w mediach nic sie niestalo cos zrobmy niestesty albo wprowadza konserwatyzm lub tyranie i totalitaryzm albo europa bedzie muzlomanska albo albo niema 3 opcji bo konserwatyzm definiuje kare smierci w takiej lub innej formie.

   • Rozwiązanie jest jedno. Tępić radykalizm, i nie zamykać się na dialog z nieradykalnymi ruchami tej religii. Możesz wiedzieć lub nie, ale istnieją bardziej liberalne i cywilizowane odłamy islamu. I podobnie jak chrześcijanie są oni wrogami islamskich radykałów (zobaczyć można chociaż co Salafici wyczyniają z Kurdami, jakby nie patrzeć wyznającymi tę samą religię).

  • Nie każda, weźmy na przykład rdzenne europejskie religie pogańskie, lub rdzenną religię Indian północnoamerykańskich, do opresyjności religii prowadzi jej instytucjonalizacja i upolitycznienie.

 14. Odnośnie przed ostatniego zdania – buddyzm – chrześcijanom to raczej brakuje wiele do pokojowej religii… Już pal sześć to co chrześcijanie robili kiedyś w imię wiary ale teraz jak oglądam programy w stylu Obóz Jezusa itp to raczej wątpię w tą religię:/

  • Co robili? Palenie na stosach przeważnie urządzali ludzie nie związani z kościołem. Wyprawy krzyżowe? Poczytaj o co w nich chodziło. Skończ bredzić, islam od początku do teraz nie ucywilizował się ani grama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.