polska murowanaKażdego roku, zagraniczne koncerny wyprowadzają z Polski gigantyczne transfery dywidend i nieopodatkowanych zysków. W latach 2005 – 2014, Polska była najbardziej drenowanym państwem w Europie.

Polska od dłuższego czasu jest rajem dla zachodnich koncernów. U nas szuka się rynków zbytu, ale i taniej siły roboczej. Na naszych terenach budowane są montownie i magazyny, płacąc Polakom za pracę kilka razy mniej niż swoim rodakom. Dodać należy do tego koszty związane z licencjami na wykorzystywanie znaków firmowych obcych uznanych marek.

Oficjalne statystyki NBP, na temat bilansu płatniczego Polski są bardzo niepokojące. Przez trzy kwartały roku 2014, z Polski wyprowadzono 16,6 mld zł. Deficyt salda rachunku bieżącego za 2012 rok wyniósł 57,3 mld zł, a w 2011 roku wytransferowano z naszego kraju aż 80,4 mld zł. W ciągu ostatnich 10 lat, z Polski wyprowadzono około 540 mld złotych.

Polska stała się krajem montowni i taniej siły roboczej. Zlikwidowany został przemysł, zabita została innowacyjność i dlatego obce mocarstwa traktują nas jako raj finansowy. Jednak to co opłaca się im, nas wykańcza.

na podstawie: niewygodne.info

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here