stevepb / Pixabay

W dniu dzisiejszym, tj. 01.03.19r,. po około 10 godzinach, zakończyło się przesłuchanie austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera w sprawie tzw. afery Srebrnej. Birgfellne oskarżył Jarosław Kaczyńskiego o oszustwo pieniężne przy niezrealizowanej inwestycji wieżowca spółki Srebrna.

Dla przypomnienia, Austriak twierdził, że w zeszłym roku, prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, dopuścił się oszustwa w związku z budową dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna. Spółka ta powiązana jest z partią PiS. Pod koniec stycznia złożył zawiadomienie do Warszawskiej Prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Kaczyńskiego. Zdaniem biznesmena, powinien on otrzymać zapłatę zlecenie związane z przygotowaniami do budowy dwóch wieżowców.  Pełnomocnik Geralda Birgfellnera, mec. Jacek Dubois, brak wszczęcia postępowania względem Jarosława Kaczyńskiego, nazywa skandalem. Zwraca uwagę na termin, w którym wpłynęło zawiadomienie- przeszło 30 dni. Podkreśla również, że Austriak pragnie uzyskać tylko należne mu honorarium. Zarówno Dubois, jak i kolejny z pełnomocników biznesmena- mec. Roman Giertych, uważają, że brak reakcji ze strony Warszawskiego Urzędu Prokuratury, spowodowany jest strachem przed prezesem PiS-u, a także próbą ochrony jego osoby i wizerunku. Istnieje prawdopobieństwo skierowania sprawy do urzędu prokuratorskiego  Republiki Austrii- tak oznajmił Roman Giertych.

Tymczasem nieoficjalne źródła głoszą, że prokuratura rozważa wszczęcie postępowania przeciwko samemu Birgfellnerowi, argumentując to próbą wyłudzenia pieniędzy od spółki Srebrna.  Giertych komentuje całą sprawę na Twitterze:

https://twitter.com/GiertychRoman/status/1101011281899933696

Zostali już powołani biegli, którzy wartość pracy wykonanej przez Birgfellnera oszacowali na dużo mniej niż określił to sam biznesmen. W zeszłym tygodniu prokuratura nałożyła dwie kary grzywny po 3 tysiące na skutek niestawienia się Austriaka na przesłuchanie w wyznaczonym terminie. Oprócz dnia dzisiejszego dnia, poprzednie przesłuchania miały miejsce 11, 13 i 28 lutego. Czy dojdzie do piątego przesłuchania?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.