„Program Rodzina 500+ stawia w niebezpieczeństwie ludzką wolność, a życie rodziny i dziecka zostaje uprzedmiotowione. Rządowy program jest brutalnym wejściem w najbardziej intymną sferę ludzkiego życia” – uważa duchowny ojciec dr Jacek Gniadek, misjonarz aktualnie pracujący w Zambii.

„Interwencjonizm państwowy w kontekście kryzysu imigracyjnego w Europie nie tylko dzisiaj nakazuje nam, kogo mamy u siebie przyjąć we własnym domu, ale za pieniądze podatników chce wpływać również na kształt naszych rodzin. Ku mojemu zaskoczeniu w prasie katolickiej widzę zupełny brak teologiczno-moralnej oceny rządowego programu. Czy każdy człowiek nie ma prawa do tego, aby urodzić się w sposób godny, w wolnym ‘akcie miłości rodziców’, a nie dlatego, że w dalszej perspektywie pojawia się rodzinny zasiłek?” – stwierdził na swoim blogu ojciec Gniadek.

Podobne zdanie ma rzecznik prasowy Kongresu Nowej Prawicy Paweł Walo: „Program 500+ jest kolejnym socjalistycznym wymysłem, który z jednej strony jest szkodliwy ekonomicznie, a z drugiej zabójczy moralnie. Nasza cywilizacja upadła, skoro musimy się posuwać do takiej metody, by Polacy chcieli mieć dzieci! Nie rozumiem najbardziej księży, z których znakomita większość zachwyca się tym programem. Socjalizm jest wrogiem Kościoła, czy Wy to w końcu zrozumiecie?!” – napisał na portalu społecznościowym.

Uruchomiony przez rząd PiS-u program 500+ funkcjonuje od 1 kwietnia br.

 

Najwyższy Czas!/mn