Komorowski foto: PIFS (Flickr.com / CC by 2.0)
Komorowski foto: PIFS (Flickr.com / CC by 2.0)

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, prezydent Andrzej Duda może mieć problemy z wymianą pracowników w Kancelarii Prezydenta. Komorowski pod koniec kadencji na gwałt rozdaje nagrody i podpisuje nowe umowy o pracę.

Pojawiają się informacje, że Andrzej Duda nie będzie w stanie zatrudnić swoich współpracowników. Bo „budżet Kancelarii Prezydenta jest w kiepskim stanie i zabraknie pieniędzy na… odprawy dla współpracowników odchodzącego prezydenta.Chodzi o miliony złotych, bo średnie wynagrodzenie w Kancelarii to ok. 9 tys. zł miesięcznie, a kierownictwa – ok. 17 tys. zł”.

Rzeczpospolita zauważa, że mimo zapowiedzi i obietnic – w kancelarii pracuje prawie 350 osób, a miało być 250. Decyzją prezydenta umowy takie podpisuje się lawinowo – czytamy „Rzeczpospolitej”.

Docierają do nas informacje, że w ostatnim czasie wzrosły wydatki w Kancelarii Prezydenta, a to na nagrody, a to na nowe umowy. I że topnieje budżet, który musi starczyć nowemu prezydentowi jeszcze na pięć miesięcy. Brak pieniędzy na pewno utrudni zbudowanie takiej kancelarii, jaką chciałby mieć nowy prezydent – mówi „Rz” jeden ze współpracowników Dudy.

źródło: rp.pl/europejczycy.info