Dnia 07 stycznia 2019 roku polska premiera filmu „Escape room” została wstrzymana. Nie wiadomo czy produkcja w ogóle trafi do kin.

„Escape room” w pułapce

Amerykański horror w reżyserii Adama Robitela miał mieć swoją polską premierę 11 stycznia. Dystrybutor filmu – United International Pictures wydał jednak w poniedziałek krótki komunikat: „Uprzejmie informujemy, że dystrybucja filmu została wstrzymana” nie podając jednocześnie przyczyny takiej decyzji. Swoją światową premierę film miał 3 stycznia. Hasłem reklamowym produkcji było „Ucieknij z pokoju albo zgiń”. Nie wiadomo czy film trafi w ogóle do polskich kin, gdyż ze strony dystrybutora zupełnie zniknęła jego zapowiedź.

Tragedia w Koszalinie

Z całą pewnością wpływ na podjęcie takiej decyzji miała tragedia z 4 stycznia, w czasie której zginęło 5 nastolatek. W jednym z koszalińskich escape roomów doszło do wybuchu pożaru, gdzie w wyniku zaczadzenia piętnastolatki straciły życie. Ciężko poparzony został również pracownik escape roomu. Prokuratura postawiła już zarzuty osobie odpowiedzialnej  – prowadzącej działalność.

Niefortunny zbieg okoliczności

Polska premiera filmu zbiegła się z pożarem w Koszalinie. Sytuacja stała się o tyle niezręczna, że dzień przed tragedią dystrybutor zaczął promować produkcję w Internecie oznaczając ją hasztagiem #EscapeRoom. Później to samo oznaczenie zaczęło być stosowane do wydarzeń z Koszalina. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż w jednej ze scen filmu ukazanej również w zwiastunie, w tytułowym escape roomie można zobaczyć buchające płomienie.

Na 10 stycznia zapowiedziano wspólny pogrzeb ofiar.

Sytuacja, do której doszło w ubiegły piątek, doprowadziła do przeprowadzenia kontroli w escape roomach w całej Polsce. Dotychczasowe wyniki kontroli wskazują na liczne uchybienia w wielu placówkach, również na poważne naruszenia zasad bezpieczeństwa zagrażających życiu.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.